Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk
Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk  7.8.2014
Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk

Ar-Ge birimimiz tarafından geliştirilen 'Çekirge' isimli kaçak elektrik tespit cihazı ile ‘kaçak elektrik’ kullanımı anında tespit edilebilecek. Türkiye'de ilk kez uygulanacak sistem ile bölgemizdeki kaçak elektrik kullanımını minimum seviyeye indirmeyi amaçlıyoruz. 

“Cihaz, dağıtım şirketlerinin ihtiyacına göre tasarlandı”

Üretilen cihazın dağıtım şirketlerinin ihtiyacına göre tasarlandığını ve kaçak elektrik kullanımı ile mücadelede Türkiye’de üretilen ilk cihaz olma özelliğini taşıdığını aktaran Uludağ Elektrik Dağıtım Ar-Ge ve Stratejik Planlama Direktörü Mesut Efe; “Uzun süren bir çalışma sürecinin ardından projeyi hayata geçirdik. Kendi bünyemizde geliştirilip üretilen kaçak elektrik tespit cihazı projemiz Türkiye’de ilk kez bir elektrik dağıtım şirketinde uygulanmış olacak” dedi. Projenin hayata geçirilmesi ve cihazın üretilmesinde başta Erol Yumuk olmak üzere tüm Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür eden Efe, bu alanda birçok farklı proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

İnovasyona yönelik yatırımlar devam edecek

Geliştirilen cihaz sayesinde kaçak elektrik kullananların anında tespit edilebildiğini kaydeden Efe, Çekirge’yi hizmet alanımız olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da kullanarak kaçak elektrik kullanımını minimum seviyeye indirmiş olacağız. Şirketin inovasyona yönelik yatırımlarının devam edeceği bilgisini veren Mesut Efe, cihazın isminin neden “Çekirge olduğu sorusuna ise kaçak elektrik kullanan bir zıplar, iki zıplar, üçüncü de ‘Çekirge’ye’ yakalanır. Bunu ironik bir şekilde anlatmak istedik” diye konuştu.

  
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.