Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk
Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk  7.8.2014
Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk

Ar-Ge birimimiz tarafından geliştirilen 'Çekirge' isimli kaçak elektrik tespit cihazı ile ‘kaçak elektrik’ kullanımı anında tespit edilebilecek. Türkiye'de ilk kez uygulanacak sistem ile bölgemizdeki kaçak elektrik kullanımını minimum seviyeye indirmeyi amaçlıyoruz. 

“Cihaz, dağıtım şirketlerinin ihtiyacına göre tasarlandı”

Üretilen cihazın dağıtım şirketlerinin ihtiyacına göre tasarlandığını ve kaçak elektrik kullanımı ile mücadelede Türkiye’de üretilen ilk cihaz olma özelliğini taşıdığını aktaran Uludağ Elektrik Dağıtım Ar-Ge ve Stratejik Planlama Direktörü Mesut Efe; “Uzun süren bir çalışma sürecinin ardından projeyi hayata geçirdik. Kendi bünyemizde geliştirilip üretilen kaçak elektrik tespit cihazı projemiz Türkiye’de ilk kez bir elektrik dağıtım şirketinde uygulanmış olacak” dedi. Projenin hayata geçirilmesi ve cihazın üretilmesinde başta Erol Yumuk olmak üzere tüm Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür eden Efe, bu alanda birçok farklı proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

İnovasyona yönelik yatırımlar devam edecek

Geliştirilen cihaz sayesinde kaçak elektrik kullananların anında tespit edilebildiğini kaydeden Efe, Çekirge’yi hizmet alanımız olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da kullanarak kaçak elektrik kullanımını minimum seviyeye indirmiş olacağız. Şirketin inovasyona yönelik yatırımlarının devam edeceği bilgisini veren Mesut Efe, cihazın isminin neden “Çekirge olduğu sorusuna ise kaçak elektrik kullanan bir zıplar, iki zıplar, üçüncü de ‘Çekirge’ye’ yakalanır. Bunu ironik bir şekilde anlatmak istedik” diye konuştu.

  
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.