Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk
Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk  7.8.2014
Kaçak elektrikle mücadelede bir ilk

Ar-Ge birimimiz tarafından geliştirilen 'Çekirge' isimli kaçak elektrik tespit cihazı ile ‘kaçak elektrik’ kullanımı anında tespit edilebilecek. Türkiye'de ilk kez uygulanacak sistem ile bölgemizdeki kaçak elektrik kullanımını minimum seviyeye indirmeyi amaçlıyoruz. 

“Cihaz, dağıtım şirketlerinin ihtiyacına göre tasarlandı”

Üretilen cihazın dağıtım şirketlerinin ihtiyacına göre tasarlandığını ve kaçak elektrik kullanımı ile mücadelede Türkiye’de üretilen ilk cihaz olma özelliğini taşıdığını aktaran Uludağ Elektrik Dağıtım Ar-Ge ve Stratejik Planlama Direktörü Mesut Efe; “Uzun süren bir çalışma sürecinin ardından projeyi hayata geçirdik. Kendi bünyemizde geliştirilip üretilen kaçak elektrik tespit cihazı projemiz Türkiye’de ilk kez bir elektrik dağıtım şirketinde uygulanmış olacak” dedi. Projenin hayata geçirilmesi ve cihazın üretilmesinde başta Erol Yumuk olmak üzere tüm Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür eden Efe, bu alanda birçok farklı proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

İnovasyona yönelik yatırımlar devam edecek

Geliştirilen cihaz sayesinde kaçak elektrik kullananların anında tespit edilebildiğini kaydeden Efe, Çekirge’yi hizmet alanımız olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da kullanarak kaçak elektrik kullanımını minimum seviyeye indirmiş olacağız. Şirketin inovasyona yönelik yatırımlarının devam edeceği bilgisini veren Mesut Efe, cihazın isminin neden “Çekirge olduğu sorusuna ise kaçak elektrik kullanan bir zıplar, iki zıplar, üçüncü de ‘Çekirge’ye’ yakalanır. Bunu ironik bir şekilde anlatmak istedik” diye konuştu.

  
Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.