Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı
UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı  10.2.2014
UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı

Uludağ Elektrik Dağıtım çalışanlarından oluşan Tiyatro Topluğu, ilk oyunlarını Sevgi Evlerinde yaşayan çocuklar için sahneledi. Sırameşeler Tiyatro Salonunda sahnelenen Ahmet Vefik Paşa’nın ‘Meraki’ adlı tek perdelik oyununu 11-18 yaşları arasında 110 çocuk izledi.

Güney Marmara Bölgesinde 2.7 milyon müşteriye elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım’ın altı ay önce iç iletişim çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği ‘Tiyatro Grubu’ ilk oyununu Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çatısı altında bulunan Sevgi Evleri’nde yaşayan çocuklara sergiledi. Aile Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Kahraman Çınar, Murat Karaarslan, UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu katıldı. 

Bursa Şehir Tiyatroları Sanatçısı Ömer Naci Topçu'nun yönetmenliğinde sahneye konan Ahmet Vefik Paşa’nın Moliere’in Hastalık Hastasından uyarladığı Meraki, hastalık ve ölüm korkusu nedeni ile çevresindekilere ve kendisine hayatı zindan eden bir insanın, çevresine karşı düştüğü gülünç durumu ele alıyor. Tamamı personellerinden oluşan Tiyatro Topluluğu yedi aydır profesyonel diksiyon ve yaratıcı drama eğitimi alıyor. Sıcak ve içten bir komediyi sahneleyen UEDAŞ Tiyatro Topluluğu faaliyetlerini sürdürüyor. 

Sahnelenen oyun sonrası oyuncuları tebrik eden Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, tiyatronun kültürel gelişmeyi sağlayan önemli bir güç olduğunu belirtti. Toplumsal değerlerin sanatsal bir biçimde topluma aktarılmasını sağlayan tiyatronun önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken Avcı, düzenlenen etkinlik için UEDAŞ’a teşekkür etti. 

“Elektrik dağıtımı dışında sanatta da başarımızı göstermiş olduk”

Oyun sonrası konuşma yapan Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) Genel Müdürümüz Mehmet İslamoğlu; “Çalışanlarımızın tiyatro yapma isteği bizi heyecanlandırdı. İlk günden itibaren kendilerine destek verdik. Onlar da bu desteğimizi boşa çıkarmayarak, özveriyle çalıştılar ve sonuca ulaştılar. Kendileriyle gurur duyuyorum. Elektrik dağıtımının yanında, tiyatro dalında da başarımızı göstermiş olduk” dedi. Projenin fikir sahibi UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürümüz Yusuf Ziya Yüce ise, sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek tiyatro oyununun değişik illerde de sahneleneceği bilgisini verdi.

  
Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.