Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı
UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı  10.2.2014
UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı

Uludağ Elektrik Dağıtım çalışanlarından oluşan Tiyatro Topluğu, ilk oyunlarını Sevgi Evlerinde yaşayan çocuklar için sahneledi. Sırameşeler Tiyatro Salonunda sahnelenen Ahmet Vefik Paşa’nın ‘Meraki’ adlı tek perdelik oyununu 11-18 yaşları arasında 110 çocuk izledi.

Güney Marmara Bölgesinde 2.7 milyon müşteriye elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım’ın altı ay önce iç iletişim çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği ‘Tiyatro Grubu’ ilk oyununu Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çatısı altında bulunan Sevgi Evleri’nde yaşayan çocuklara sergiledi. Aile Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Kahraman Çınar, Murat Karaarslan, UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu katıldı. 

Bursa Şehir Tiyatroları Sanatçısı Ömer Naci Topçu'nun yönetmenliğinde sahneye konan Ahmet Vefik Paşa’nın Moliere’in Hastalık Hastasından uyarladığı Meraki, hastalık ve ölüm korkusu nedeni ile çevresindekilere ve kendisine hayatı zindan eden bir insanın, çevresine karşı düştüğü gülünç durumu ele alıyor. Tamamı personellerinden oluşan Tiyatro Topluluğu yedi aydır profesyonel diksiyon ve yaratıcı drama eğitimi alıyor. Sıcak ve içten bir komediyi sahneleyen UEDAŞ Tiyatro Topluluğu faaliyetlerini sürdürüyor. 

Sahnelenen oyun sonrası oyuncuları tebrik eden Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, tiyatronun kültürel gelişmeyi sağlayan önemli bir güç olduğunu belirtti. Toplumsal değerlerin sanatsal bir biçimde topluma aktarılmasını sağlayan tiyatronun önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken Avcı, düzenlenen etkinlik için UEDAŞ’a teşekkür etti. 

“Elektrik dağıtımı dışında sanatta da başarımızı göstermiş olduk”

Oyun sonrası konuşma yapan Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) Genel Müdürümüz Mehmet İslamoğlu; “Çalışanlarımızın tiyatro yapma isteği bizi heyecanlandırdı. İlk günden itibaren kendilerine destek verdik. Onlar da bu desteğimizi boşa çıkarmayarak, özveriyle çalıştılar ve sonuca ulaştılar. Kendileriyle gurur duyuyorum. Elektrik dağıtımının yanında, tiyatro dalında da başarımızı göstermiş olduk” dedi. Projenin fikir sahibi UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürümüz Yusuf Ziya Yüce ise, sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek tiyatro oyununun değişik illerde de sahneleneceği bilgisini verdi.

  
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.