Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı
UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı  10.2.2014
UEDAŞ Tiyatro Topluluğu; Enerjimiz sahneye sıçradı

Uludağ Elektrik Dağıtım çalışanlarından oluşan Tiyatro Topluğu, ilk oyunlarını Sevgi Evlerinde yaşayan çocuklar için sahneledi. Sırameşeler Tiyatro Salonunda sahnelenen Ahmet Vefik Paşa’nın ‘Meraki’ adlı tek perdelik oyununu 11-18 yaşları arasında 110 çocuk izledi.

Güney Marmara Bölgesinde 2.7 milyon müşteriye elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım’ın altı ay önce iç iletişim çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği ‘Tiyatro Grubu’ ilk oyununu Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çatısı altında bulunan Sevgi Evleri’nde yaşayan çocuklara sergiledi. Aile Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları Kahraman Çınar, Murat Karaarslan, UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu katıldı. 

Bursa Şehir Tiyatroları Sanatçısı Ömer Naci Topçu'nun yönetmenliğinde sahneye konan Ahmet Vefik Paşa’nın Moliere’in Hastalık Hastasından uyarladığı Meraki, hastalık ve ölüm korkusu nedeni ile çevresindekilere ve kendisine hayatı zindan eden bir insanın, çevresine karşı düştüğü gülünç durumu ele alıyor. Tamamı personellerinden oluşan Tiyatro Topluluğu yedi aydır profesyonel diksiyon ve yaratıcı drama eğitimi alıyor. Sıcak ve içten bir komediyi sahneleyen UEDAŞ Tiyatro Topluluğu faaliyetlerini sürdürüyor. 

Sahnelenen oyun sonrası oyuncuları tebrik eden Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, tiyatronun kültürel gelişmeyi sağlayan önemli bir güç olduğunu belirtti. Toplumsal değerlerin sanatsal bir biçimde topluma aktarılmasını sağlayan tiyatronun önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken Avcı, düzenlenen etkinlik için UEDAŞ’a teşekkür etti. 

“Elektrik dağıtımı dışında sanatta da başarımızı göstermiş olduk”

Oyun sonrası konuşma yapan Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) Genel Müdürümüz Mehmet İslamoğlu; “Çalışanlarımızın tiyatro yapma isteği bizi heyecanlandırdı. İlk günden itibaren kendilerine destek verdik. Onlar da bu desteğimizi boşa çıkarmayarak, özveriyle çalıştılar ve sonuca ulaştılar. Kendileriyle gurur duyuyorum. Elektrik dağıtımının yanında, tiyatro dalında da başarımızı göstermiş olduk” dedi. Projenin fikir sahibi UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürümüz Yusuf Ziya Yüce ise, sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek tiyatro oyununun değişik illerde de sahneleneceği bilgisini verdi.

  
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.