Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ'tan doğal yaşama saygı örneği
UEDAŞ'tan doğal yaşama saygı örneği   23.8.2019
UEDAŞ'tan doğal yaşama saygı örneği

 

Limak Enerji Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) vatandaşa ulaştırdığı kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmetinin yanı sıra doğal yaşama da duyarlı olmaya devam ediyor.

UEDAŞ’ın hizmet bölgelerinden olan Balıkesir, yıllardır Avrupa'dan Afrika'ya göç eden binlerce leyleğe ev sahipliği yapıyor. Bu yıl da göç halinde olan leylekler  Balıkesir’in  Sındırgı ilçesindeki Pelitören, Karacalar ile Derecikören mahallelerinde yer alan elektrik direklerinde konaklamalarını gerçekleştirdi.

Doğal yaşama saygı ve leyleklerin zarar görmemesi adına UEDAŞ, söz konusu bölgelerdeki enerji arzını kontrollü şekilde durdurdu. Leylek göçü tamamlanana kadar süren ve Kurban bayramı nedeniyle  de vatandaşların mağduriyet yaşamaması için düzenlenen planlı kesintilerini gerçekleştiren UEDAŞ, dostlarını bölgeden uğurlamıştır.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yaptığı açıklamada, “Doğal yaşama saygı Sındırgı'da faaliyet gösteren bütün kurumlarda da var. UEDAŞ yetkilileri doğal yaşama saygısını göstererek bayram demeden sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü. Leyleklerin de zarar görmemesini sağlayarak uzun uğraşlar sonucu elektriği verdi" diye konuştu.

 
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.