Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ'tan doğal yaşama saygı örneği
UEDAŞ'tan doğal yaşama saygı örneği   23.8.2019
UEDAŞ'tan doğal yaşama saygı örneği

 

Limak Enerji Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) vatandaşa ulaştırdığı kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmetinin yanı sıra doğal yaşama da duyarlı olmaya devam ediyor.

UEDAŞ’ın hizmet bölgelerinden olan Balıkesir, yıllardır Avrupa'dan Afrika'ya göç eden binlerce leyleğe ev sahipliği yapıyor. Bu yıl da göç halinde olan leylekler  Balıkesir’in  Sındırgı ilçesindeki Pelitören, Karacalar ile Derecikören mahallelerinde yer alan elektrik direklerinde konaklamalarını gerçekleştirdi.

Doğal yaşama saygı ve leyleklerin zarar görmemesi adına UEDAŞ, söz konusu bölgelerdeki enerji arzını kontrollü şekilde durdurdu. Leylek göçü tamamlanana kadar süren ve Kurban bayramı nedeniyle  de vatandaşların mağduriyet yaşamaması için düzenlenen planlı kesintilerini gerçekleştiren UEDAŞ, dostlarını bölgeden uğurlamıştır.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yaptığı açıklamada, “Doğal yaşama saygı Sındırgı'da faaliyet gösteren bütün kurumlarda da var. UEDAŞ yetkilileri doğal yaşama saygısını göstererek bayram demeden sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü. Leyleklerin de zarar görmemesini sağlayarak uzun uğraşlar sonucu elektriği verdi" diye konuştu.

 
Haberler
Haberler

UEDAŞ,geleceğe nefes oldu!


UEDAŞ, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” projesinde UEDAŞ olarak yerimizi aldık. 1111 fidan ile katıldığımız projeye Genel Müdürümüz Gökay Fatih DANACI’nın yanı sıra bir çok UEDAŞ personeli destek verdi.

UEDAŞ, miniklerin yüzünü güldürdü


Biga İşletme Müdürlüğü, Ağaköy İlkokulu öğrencilerine 320 çocuk kitabı hediye etti.

Genel Müdürümüz, Bandırma Bor Karbür Tesisi temel atma törenine katıldı


Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı, Balıkesir ve Bandırma İşletme Müdürlerimiz Tayfun Tutar ve Barış Can Toygun "Bandırma Bor Karbür Tesisi" temel atma törenine katıldı.

Genel Müdürümüz, BTÜ Rektörü Prof.Dr. Arif Karademir'i ziyaret etti


UEDAŞ Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Arif Karademir'i ziyaret etti.