Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Türkiye’nin Dört Bir Yanı Kitapla Aydınlanıyor!
Türkiye’nin Dört Bir Yanı Kitapla Aydınlanıyor!  12.2.2019
Türkiye’nin Dört Bir Yanı Kitapla Aydınlanıyor!

‘Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat’ sloganıyla başlattığımız proje doğudan batıya umut oldu. Proje sayesinde Diyarbakır’dan Ağrı’ya, Balıkesir’den Şanlıurfa’ya 35 binin üzerinde kitap bağışlayarak köy okullarında kütüphane kurulmasını sağladık.

6 yıldır aralıksız sürdürdüğümüz ‘Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat’ projesiyle Türkiye’nin dört bir yanına yardım eli uzatıyoruz. Hizmet bölgemiz olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’nın yanı sıra Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelen kitap çağrılarını da cevapsız bırakmayarak, çocukların geleceğe aydınlık bakmaları için köy okullarında kütüphaneler kurmaya devam ediyoruz.

Proje kapsamında bu yıl Balıkesir’in İvrindi İlçesindeki Şehit Rıdvan Çetinkaya İlköğretim Okuluna 760 kitap, Bursa’nın Yıldırım İlçesinde yer alan 75. Yıl Ortaokuluna 500 kitap bağışladık. Ayrıca Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden gelen talepleri de değerlendirerek hayallerin gerçekleştirilmesine yardım ettik. Diyarbakır’ın Kayapınar ve Sur ilçelerinde yer alan okullara 660 kitap bağışlarken, Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesindeki okullara 500 kitap, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Ergen İlkokuluna 500 kitaplık yardım gerçekleştirdik.

21 köy okulu kütüphaneye kavuştu

2014 yılında başlayan ‘Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat’ projemiz kapsamında, bugüne kadar 21 köy okulu kütüphaneye kavuşurken, toplamda 35 binin üzerinde kitap çeşitli okullardaki kütüphanelerde öğrencilerle buluştu..

   
Haberler
Haberler

Gemlik İşletmemizden Belediye Başkanlarına Ziyaret


Gemlik İşletme Müdürümüz ve beraberindeki heyet, yeni seçilen Belediye Başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gemlik, Orhangazi ve İznik Belediye Başkanları ile görüşen heyet, başkanlara yeni görevlerinde başarılar diledi.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

UEDAŞ'a BUİKAD'tan Kadına Yönelik Farkındalık Ödülü


Sürdürülebilir Sosyal Sorumluluk projelerimizden Trafolar Konuşuyor kapsamında hayata geçirdiğimiz "İş Hayatında Kadına Destek" konulu çalışmamız ile 10. Geleneksel BUİKAD Ödülleri'nde 2018'in En Başarılı Projesi" seçilerek Jüri Özel Ödülü'nü kazandık.

Yeşilay Haftası'nda "Bağımlılıkla Mücadele" Desteği


Yeşilay Haftası dolayısıyla bağımlılıklara dikkat çekmek için Yeşilay Bursa Şubesi ile işbirliği yaparak Bursa’da bir trafoya “Bağımlılığa karşı yalnız değilsin” mesajını resmettik.