Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür  8.2.2018
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür

Çanakkale Valiliği himayesinde, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Ayvacık depreminin 6 Şubat 2017'de yaşanan 5.3 şiddetindeki deprem dolayısıyla program düzenlendi. Programda UEDAŞ Çanakkale İşletme Müdürümüz Gökay Fatih DANACI'ya deprem sonrası UEDAŞ'ın hızlı müdahalesi ve çalışması dolayısıyla plaket verildi

Programda, açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz, depremin bölgemiz için çok beklenilmeyen bir durum olmadığını ifade ederek, “Birinci derece deprem kuşağı olmamız sebebiyle zaten bölgemizde böyle irili ufaklı depremler yaşanmaktaydı. Fakat 5.3 şiddetindeki depremden sonra yapı stoklarınınkötü olmasından dolayı çok ağır bir fatura ödedik.Bölgede 1071 bina, 134 ahır ve 10 iş yeri ağır hasar gördü. Biz faturanın bu kadar ağır olmasını beklemiyorduk. Tek tesellimiz burada can kaybımızın olmamasıydı. Ancak bundan sonra yaşanılabilecek herhangi bir depremde neler yaşanılabilir, neler yapılabilir bugünden biz bunları düşünmeye başladık. O gün, depremin olduğu ilk saat şöyle bir şey olmuştu. Aslında devletin her saat ayakta durması gerektiğini, her gün her şeye hazırlıklı olması gerektiğini anladık.” dedi.

Programın sonunda Vali Orhan Tavlı tarafından deprem sonrasında yaraların sarılmasında yardımlarını esirgemeyen kamu kurum ve kuruluşlarına ve özel sektör temsilcilerine plaket ve teşekkür belgesi verildi.

 
Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.