Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür  8.2.2018
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür

Çanakkale Valiliği himayesinde, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Ayvacık depreminin 6 Şubat 2017'de yaşanan 5.3 şiddetindeki deprem dolayısıyla program düzenlendi. Programda UEDAŞ Çanakkale İşletme Müdürümüz Gökay Fatih DANACI'ya deprem sonrası UEDAŞ'ın hızlı müdahalesi ve çalışması dolayısıyla plaket verildi

Programda, açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz, depremin bölgemiz için çok beklenilmeyen bir durum olmadığını ifade ederek, “Birinci derece deprem kuşağı olmamız sebebiyle zaten bölgemizde böyle irili ufaklı depremler yaşanmaktaydı. Fakat 5.3 şiddetindeki depremden sonra yapı stoklarınınkötü olmasından dolayı çok ağır bir fatura ödedik.Bölgede 1071 bina, 134 ahır ve 10 iş yeri ağır hasar gördü. Biz faturanın bu kadar ağır olmasını beklemiyorduk. Tek tesellimiz burada can kaybımızın olmamasıydı. Ancak bundan sonra yaşanılabilecek herhangi bir depremde neler yaşanılabilir, neler yapılabilir bugünden biz bunları düşünmeye başladık. O gün, depremin olduğu ilk saat şöyle bir şey olmuştu. Aslında devletin her saat ayakta durması gerektiğini, her gün her şeye hazırlıklı olması gerektiğini anladık.” dedi.

Programın sonunda Vali Orhan Tavlı tarafından deprem sonrasında yaraların sarılmasında yardımlarını esirgemeyen kamu kurum ve kuruluşlarına ve özel sektör temsilcilerine plaket ve teşekkür belgesi verildi.

 
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.