Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür  8.2.2018
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür

Çanakkale Valiliği himayesinde, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Ayvacık depreminin 6 Şubat 2017'de yaşanan 5.3 şiddetindeki deprem dolayısıyla program düzenlendi. Programda UEDAŞ Çanakkale İşletme Müdürümüz Gökay Fatih DANACI'ya deprem sonrası UEDAŞ'ın hızlı müdahalesi ve çalışması dolayısıyla plaket verildi

Programda, açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz, depremin bölgemiz için çok beklenilmeyen bir durum olmadığını ifade ederek, “Birinci derece deprem kuşağı olmamız sebebiyle zaten bölgemizde böyle irili ufaklı depremler yaşanmaktaydı. Fakat 5.3 şiddetindeki depremden sonra yapı stoklarınınkötü olmasından dolayı çok ağır bir fatura ödedik.Bölgede 1071 bina, 134 ahır ve 10 iş yeri ağır hasar gördü. Biz faturanın bu kadar ağır olmasını beklemiyorduk. Tek tesellimiz burada can kaybımızın olmamasıydı. Ancak bundan sonra yaşanılabilecek herhangi bir depremde neler yaşanılabilir, neler yapılabilir bugünden biz bunları düşünmeye başladık. O gün, depremin olduğu ilk saat şöyle bir şey olmuştu. Aslında devletin her saat ayakta durması gerektiğini, her gün her şeye hazırlıklı olması gerektiğini anladık.” dedi.

Programın sonunda Vali Orhan Tavlı tarafından deprem sonrasında yaraların sarılmasında yardımlarını esirgemeyen kamu kurum ve kuruluşlarına ve özel sektör temsilcilerine plaket ve teşekkür belgesi verildi.

 
Haberler
Haberler

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.

Enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimi


UEDAŞ'ın İşletme Mühendisleri ve Müşteri Mühendisleri'nden oluşan 30 kişilik ekip, enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimine katıldı.