Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür  8.2.2018
AFAD'tan UEDAŞ'a Teşekkür

Çanakkale Valiliği himayesinde, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Ayvacık depreminin 6 Şubat 2017'de yaşanan 5.3 şiddetindeki deprem dolayısıyla program düzenlendi. Programda UEDAŞ Çanakkale İşletme Müdürümüz Gökay Fatih DANACI'ya deprem sonrası UEDAŞ'ın hızlı müdahalesi ve çalışması dolayısıyla plaket verildi

Programda, açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz, depremin bölgemiz için çok beklenilmeyen bir durum olmadığını ifade ederek, “Birinci derece deprem kuşağı olmamız sebebiyle zaten bölgemizde böyle irili ufaklı depremler yaşanmaktaydı. Fakat 5.3 şiddetindeki depremden sonra yapı stoklarınınkötü olmasından dolayı çok ağır bir fatura ödedik.Bölgede 1071 bina, 134 ahır ve 10 iş yeri ağır hasar gördü. Biz faturanın bu kadar ağır olmasını beklemiyorduk. Tek tesellimiz burada can kaybımızın olmamasıydı. Ancak bundan sonra yaşanılabilecek herhangi bir depremde neler yaşanılabilir, neler yapılabilir bugünden biz bunları düşünmeye başladık. O gün, depremin olduğu ilk saat şöyle bir şey olmuştu. Aslında devletin her saat ayakta durması gerektiğini, her gün her şeye hazırlıklı olması gerektiğini anladık.” dedi.

Programın sonunda Vali Orhan Tavlı tarafından deprem sonrasında yaraların sarılmasında yardımlarını esirgemeyen kamu kurum ve kuruluşlarına ve özel sektör temsilcilerine plaket ve teşekkür belgesi verildi.

 
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.