Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Gönülleri Isıtan Proje
Gönülleri Isıtan Proje  9.1.2018
Gönülleri Isıtan Proje

’Kardeşim Üşümesin’ projemizle kışlık giysi yardımı yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl Bursa İnegöl’den başlatılan projenin son durağı Balıkesir ve ilçeleri oldu. Beş yıldır devam eden proje ile bu yıl bin öğrenciye ulaşılacak.

Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile hizmet bölgemizdeki köy okullarına yardımlarda bulunuyoruz. 2013 yılından başlayan ’Kardeşim Üşümesin’ isimli kurumsal sosyal sorumluluk projemiz kapsamında son durak Balıkesir oldu. Proje dahilinde UEDAŞ, Balıkesir’de belirlenen 4 okulda öğrencilere kaban, atkı, bere ve eldivenden oluşan kışlık giyim eşyası hediye edildi. Balya Şamile Altıntaş İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzanç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Yavuz Çağlar, UEDAŞ Balıkesir İşletme Müdürü Taşkın Yıldız, Bandırma Ticaret Odası İlkokulu’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mutlu Aslan ve İhsan Parlak ve UEDAŞ Bandırma İşletme Müdürü Tayfun Tutar katıldı. Edremit Yaşyer ve Bostancı İlkokulu’nda düzenlenen programa ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Öney’in yanı sıra UEDAŞ Edremit İşletme Müdürü Mehmet Faruk Bozan katıldı.

Soğuk kış günlerinde okula gidip gelen öğrencilerin üşümemesi için ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımı götüren UEDAŞ yetkilileri, öğrencileri kendi elleriyle giydirerek, onların sevinçlerine ortak oldu. Uzun soluklu ve sürdürülebilir projelerle bölge halkına faydalı olmayı amaçladıklarını belirten şirket yetkilileri sosyal fayda projelerinin önümüzdeki yıllarda da süreceğini aktardı. Bu yıl 11 etaptan oluşan sosyal sorumluluk projesinin son ayağı olan UEDAŞ ‘ın hizmet illerinden biri olan Çanakkale ile son bulacak.

Bu yıl Bursa’da 277, Balıkesir’de 382, Çanakkale’de 236, Yalova’da 105 öğrenci olmak üzere toplamda bin öğrenciye ulaşılacak

 
Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.