Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ'tan Konuşan Trafo Projesi
UEDAŞ'tan Konuşan Trafo Projesi  17.11.2017
UEDAŞ'tan Konuşan Trafo Projesi

Toplumsal sorunlar karşısında farkındalık ve duyarlılık yaratmak amacıyla çalışmalar yürüterek, trafo binalarının duvarlarını sosyal sorumluğa açarak toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlanması hedefleniyor. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da yürütülecek proje kapsamında, trafolardaki tekdüzeliğin ve olumsuz yazıların önüne geçilirken, vatandaşın da bilinçlenmesi amaçlanıyor.

TRAFOLARA HAYAT VERECEK

Toplumsal sorunların sanat aracılığıyla ele alınması amacıyla trafoları, grafiti sanatçılarının usta ellerine bırakan UEDAŞ, çoğu kişinin elektrik trafosu olduğunu dahi bilmediği yapıları bir anda şehrin en ilgi çeken eserleri haline getirdi. Proje ile toplumsal sorunların sanat aracılığıyla ele alınmasının sağlanması ve sanatın yaratıcı bakış açısından yararlanarak toplumsal konularda farkındalık ve bilinç oluşturulması amaçlanıyor.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışacak olan grafiti sanatçıları, trafik kuralları, kadına şiddetin önüne geçilmesi, sağlıklı yaşam konularını sanata dönüştürecek. Bu kapsamda trafik kurallarıyla ilgili, “Engel Sen Olma”, “Emniyet Kemeri Hayata Bağlar” bilgilendirme yazıları trafolara grafiti şeklinde yazılacak. Ayrıca sağlıklı yaşam ve bağımlılık konularını içeren uyarı ve bilinçlendirme yazılarının da yazılması planlanıyor.

SANATSAL ÇİZİMLERLE BİLİNÇLENDİRECEK

İlk uygulaması Bursa Nilüfer’de gerçekleştirilen proje ile ilk etapta belirlenen 30 trafoda boyama çalışması başlatıldı. Sprey boyalarla gerçekleştirilen uygulama öncesi grafitinin uygulanacağı alana özel şekil hazırlanıyor. Profesyonel bir ekip tarafından yapılan çizimlerle aynı zamanda şehre renk katacak. Sanatı ve sosyal duyarlılığı şehrin her alanında yaygınlaştırmak amacıyla trafoları grafiti resimleri ile donatan firma bu sayede, hem vatandaşların hem de Bursa’dan transit geçiş yapanların beğenisini kazandı.

 
Haberler
Haberler

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.

Enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimi


UEDAŞ'ın İşletme Mühendisleri ve Müşteri Mühendisleri'nden oluşan 30 kişilik ekip, enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimine katıldı.