Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Edremit İşletmemizden Yapı Bağlantı Yönetmelik Değişikliği Toplantısı
Edremit İşletmemizden Yapı Bağlantı Yönetmelik Değişikliği Toplantısı   15.8.2017
Edremit İşletmemizden Yapı Bağlantı Yönetmelik Değişikliği Toplantısı

01.06.2017 tarih ve 30083 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile ilgili olarak 11.08.2017 tarihinde Edremit İşletme Müdürlüğümüz sınırlarında bulunan Elektrik/Elektrik-Elektronik Mühendisleri ile Edremit İşletme Müdürlüğümüz binasında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda Yönetmelik değişikliğinin sahaya olan etkisi, bağlantı taleplerinin ne şekilde karşılanacağı, hangi sürelerde sisteme bağlantı yapılacağı konularında Müşteri Hizmetleri Mühendisimiz Hazar Fadıl KARABOĞA ve Edremit İşletme Müdürümüz Mehmet Faruk BOZAN tarafından bilgilendirme yapıldı. Yönetmelik değişikliği ile yeni yürürlüğe giren Bağlantı Hattı, Dağıtım Şebekesi, Geçici Bağlantı, Meskun Mahal, Yapı Giriş Bina noktası tanımları örneklemeli ve ayrıntılı olarak açıklandı.

Ayrıca Elektrik/Elektrik-Elektronik Mühendislerinin, UEDAŞ uygulamaları hakkında görüşleri alınarak, yeni süreçte yaşanabilecek olası aksaklıklar ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonunda memnuniyetlerini dile getiren Elektrik/Elektrik-Elektronik Mühendisleri, İşletme Müdürümüz BOZAN’a teşekkür ederek sonraki süreçlerde de yapılması talebinde bulundular.

 
Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.