Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Gelecek için Planlı Kesinti Önemli
Gelecek için Planlı Kesinti Önemli  10.7.2017
Gelecek için Planlı Kesinti Önemli

Tüketicilerin daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmeti alabilmesi için planlı kesintilere ihtiyaç duyulmakta. Yapılan şebeke yatırımları kapsamında uygulanan planlı elektrik kesintileriyle gelecekte arıza sayıları ve arıza kesinti sürelerinin azaltmayı hedefliyoruz.

2016-2020 tarife döneminde hizmet bölgesine 1,3 milyar liralık yatırım ve bakım çalışmaları planlanlanıyor. Bölgede bulunan elektrik dağıtım şebekesinin yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilen planlı kesintiler ile birlikte tüketicilerimize daha kaliteli ve sürdürebilir elektrik hizmeti verilmesi amaçlıyoruz.

ŞEBEKE YENİLENİYOR

AOB merkezinden yapılan açıklamada; “Şebeke yenileme amacıyla yapılan yatırımlar için planlı kesintiler şart. Böylece tüketicilere daha sağlıklı ve kesintisiz elektrik hizmeti verebileceğiz. Elektrik dağıtım sektörünün 3. uygulama dönemi olan 2016-2020 döneminde yapacağı 18 milyar liralık yatırımın 1,3 milyar lirasını UEDAŞ olarak üstendik. Bu kapsamda, elektrik dağıtım şebekesinde arızalar dışında, yatırımları gerçekleştirebilmek, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlamak için bölge bölge planlı elektrik kesintileri uygulamaktayız. Mevcut yasal düzenlemeler gereği enerji altında çalışmak mümkün olmadığı yapılan için planlı elektrik kesintileri, çeşitli iletişim araçları üzerinden tüketicilere önceden bilgi vermek kaydıyla gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımız; Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’dan oluşan hizmet bölgemizde uyguladığımız planlı kesintilere http://www.uedas.com.tr/ ile UEDAŞ mobil uygulama üzerinden erişilebilir.” denildi.

 
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.