Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Gelecek için Planlı Kesinti Önemli
Gelecek için Planlı Kesinti Önemli  10.7.2017
Gelecek için Planlı Kesinti Önemli

Tüketicilerin daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmeti alabilmesi için planlı kesintilere ihtiyaç duyulmakta. Yapılan şebeke yatırımları kapsamında uygulanan planlı elektrik kesintileriyle gelecekte arıza sayıları ve arıza kesinti sürelerinin azaltmayı hedefliyoruz.

2016-2020 tarife döneminde hizmet bölgesine 1,3 milyar liralık yatırım ve bakım çalışmaları planlanlanıyor. Bölgede bulunan elektrik dağıtım şebekesinin yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilen planlı kesintiler ile birlikte tüketicilerimize daha kaliteli ve sürdürebilir elektrik hizmeti verilmesi amaçlıyoruz.

ŞEBEKE YENİLENİYOR

AOB merkezinden yapılan açıklamada; “Şebeke yenileme amacıyla yapılan yatırımlar için planlı kesintiler şart. Böylece tüketicilere daha sağlıklı ve kesintisiz elektrik hizmeti verebileceğiz. Elektrik dağıtım sektörünün 3. uygulama dönemi olan 2016-2020 döneminde yapacağı 18 milyar liralık yatırımın 1,3 milyar lirasını UEDAŞ olarak üstendik. Bu kapsamda, elektrik dağıtım şebekesinde arızalar dışında, yatırımları gerçekleştirebilmek, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlamak için bölge bölge planlı elektrik kesintileri uygulamaktayız. Mevcut yasal düzenlemeler gereği enerji altında çalışmak mümkün olmadığı yapılan için planlı elektrik kesintileri, çeşitli iletişim araçları üzerinden tüketicilere önceden bilgi vermek kaydıyla gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımız; Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’dan oluşan hizmet bölgemizde uyguladığımız planlı kesintilere http://www.uedas.com.tr/ ile UEDAŞ mobil uygulama üzerinden erişilebilir.” denildi.

 
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.