Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Gelecek için Planlı Kesinti Önemli
Gelecek için Planlı Kesinti Önemli  10.7.2017
Gelecek için Planlı Kesinti Önemli

Tüketicilerin daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmeti alabilmesi için planlı kesintilere ihtiyaç duyulmakta. Yapılan şebeke yatırımları kapsamında uygulanan planlı elektrik kesintileriyle gelecekte arıza sayıları ve arıza kesinti sürelerinin azaltmayı hedefliyoruz.

2016-2020 tarife döneminde hizmet bölgesine 1,3 milyar liralık yatırım ve bakım çalışmaları planlanlanıyor. Bölgede bulunan elektrik dağıtım şebekesinin yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilen planlı kesintiler ile birlikte tüketicilerimize daha kaliteli ve sürdürebilir elektrik hizmeti verilmesi amaçlıyoruz.

ŞEBEKE YENİLENİYOR

AOB merkezinden yapılan açıklamada; “Şebeke yenileme amacıyla yapılan yatırımlar için planlı kesintiler şart. Böylece tüketicilere daha sağlıklı ve kesintisiz elektrik hizmeti verebileceğiz. Elektrik dağıtım sektörünün 3. uygulama dönemi olan 2016-2020 döneminde yapacağı 18 milyar liralık yatırımın 1,3 milyar lirasını UEDAŞ olarak üstendik. Bu kapsamda, elektrik dağıtım şebekesinde arızalar dışında, yatırımları gerçekleştirebilmek, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlamak için bölge bölge planlı elektrik kesintileri uygulamaktayız. Mevcut yasal düzenlemeler gereği enerji altında çalışmak mümkün olmadığı yapılan için planlı elektrik kesintileri, çeşitli iletişim araçları üzerinden tüketicilere önceden bilgi vermek kaydıyla gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımız; Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’dan oluşan hizmet bölgemizde uyguladığımız planlı kesintilere http://www.uedas.com.tr/ ile UEDAŞ mobil uygulama üzerinden erişilebilir.” denildi.

 
Haberler
Haberler

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.

Enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimi


UEDAŞ'ın İşletme Mühendisleri ve Müşteri Mühendisleri'nden oluşan 30 kişilik ekip, enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimine katıldı.