Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi
UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi  19.6.2017
UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi

Kar ve kış koşullarıyla başarılı mücadeleyi geride bırakan ekiplerimiz, havaların iyileşmesi ile birlikte aydınlatma tesislerindeki bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Yaz turizminin önemli merkezlerinden biri olan Edremit’te aydınlatma kontrolü yapan ekipler kesintisiz elektrik hizmeti için gerekli önlemleri alıyor

Bakım-Onarım ekiplerimiz, yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte nüfusu artan Edremit’te vatandaşların güvenliği için aydınlatma çalışmalarına hız verdi. Ekipler çağrı merkezine gelen ihbarları da değerlendirerek, direklerdeki armatürlerin yanması ve devrede olması için gece gündüz çalışıyor. Edremit İşletme Müdürümüz Mehmet Faruk Bozan, İşletme Mühendisimiz Reha Özkan ile birlikte sahada yapılan çalışmaları denetledi. Bozan, yaz sezonunda nüfusun bir milyona yaklaştığını belirterek; Bölgemiz özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığı önemli turizm merkezlerinden birisi. Bu nedenle hem yaz sezonu hem de yaklaşan bayram öncesi vatandaşların yollarda daha güvenli şekilde hareket etmelerini sağlamak için yaklaşık 60km'lik orta refüj aydınlatmaları bakımlarına çalışmalarına başladık. Bu kapsamda Şebeke Yönetim Merkezi’nden sahayı anlık takip ederek arıza ve kesintilere anında müdahale ediyoruz. Arızalı sokak aydınlatmalarını değiştiriyor, ihtiyaç duyulan noktalara yeni aydınlatma tesisleri inşa ediyoruz.” dedi.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova’nın ilçe ve köylerinde en uç noktalara kadar sürekli elektrik hizmeti sunmak amacıyla çalışmalarımıza aralıksız devamederken aynı zamanda ekipler aydınlatma bakımları için 7/24 çalışıyor. UEDAŞ olarak, Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde belirtilen ve kamunun genel kullanımına yönelik bulvar, cadde, sokak, alt-üst geçit, meydan, kavşak, köprülü kavşak, yürüyüş yolu ve yaya geçidi ile halkın ücretsiz kullanımına açık ve ticari faaliyette bulunulmayan kamuya ait park, bahçe, tarihi ve ören yerleri gibi halka açık yerlerin aydınlatmalarının bakım ve onarımını üstleniyoruz.

Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.