Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi
UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi  19.6.2017
UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi

Kar ve kış koşullarıyla başarılı mücadeleyi geride bırakan ekiplerimiz, havaların iyileşmesi ile birlikte aydınlatma tesislerindeki bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Yaz turizminin önemli merkezlerinden biri olan Edremit’te aydınlatma kontrolü yapan ekipler kesintisiz elektrik hizmeti için gerekli önlemleri alıyor

Bakım-Onarım ekiplerimiz, yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte nüfusu artan Edremit’te vatandaşların güvenliği için aydınlatma çalışmalarına hız verdi. Ekipler çağrı merkezine gelen ihbarları da değerlendirerek, direklerdeki armatürlerin yanması ve devrede olması için gece gündüz çalışıyor. Edremit İşletme Müdürümüz Mehmet Faruk Bozan, İşletme Mühendisimiz Reha Özkan ile birlikte sahada yapılan çalışmaları denetledi. Bozan, yaz sezonunda nüfusun bir milyona yaklaştığını belirterek; Bölgemiz özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığı önemli turizm merkezlerinden birisi. Bu nedenle hem yaz sezonu hem de yaklaşan bayram öncesi vatandaşların yollarda daha güvenli şekilde hareket etmelerini sağlamak için yaklaşık 60km'lik orta refüj aydınlatmaları bakımlarına çalışmalarına başladık. Bu kapsamda Şebeke Yönetim Merkezi’nden sahayı anlık takip ederek arıza ve kesintilere anında müdahale ediyoruz. Arızalı sokak aydınlatmalarını değiştiriyor, ihtiyaç duyulan noktalara yeni aydınlatma tesisleri inşa ediyoruz.” dedi.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova’nın ilçe ve köylerinde en uç noktalara kadar sürekli elektrik hizmeti sunmak amacıyla çalışmalarımıza aralıksız devamederken aynı zamanda ekipler aydınlatma bakımları için 7/24 çalışıyor. UEDAŞ olarak, Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde belirtilen ve kamunun genel kullanımına yönelik bulvar, cadde, sokak, alt-üst geçit, meydan, kavşak, köprülü kavşak, yürüyüş yolu ve yaya geçidi ile halkın ücretsiz kullanımına açık ve ticari faaliyette bulunulmayan kamuya ait park, bahçe, tarihi ve ören yerleri gibi halka açık yerlerin aydınlatmalarının bakım ve onarımını üstleniyoruz.

Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.