Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi
UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi  19.6.2017
UEDAŞ Aydınlatma Bakımlarına Hız Verdi

Kar ve kış koşullarıyla başarılı mücadeleyi geride bırakan ekiplerimiz, havaların iyileşmesi ile birlikte aydınlatma tesislerindeki bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Yaz turizminin önemli merkezlerinden biri olan Edremit’te aydınlatma kontrolü yapan ekipler kesintisiz elektrik hizmeti için gerekli önlemleri alıyor

Bakım-Onarım ekiplerimiz, yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte nüfusu artan Edremit’te vatandaşların güvenliği için aydınlatma çalışmalarına hız verdi. Ekipler çağrı merkezine gelen ihbarları da değerlendirerek, direklerdeki armatürlerin yanması ve devrede olması için gece gündüz çalışıyor. Edremit İşletme Müdürümüz Mehmet Faruk Bozan, İşletme Mühendisimiz Reha Özkan ile birlikte sahada yapılan çalışmaları denetledi. Bozan, yaz sezonunda nüfusun bir milyona yaklaştığını belirterek; Bölgemiz özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığı önemli turizm merkezlerinden birisi. Bu nedenle hem yaz sezonu hem de yaklaşan bayram öncesi vatandaşların yollarda daha güvenli şekilde hareket etmelerini sağlamak için yaklaşık 60km'lik orta refüj aydınlatmaları bakımlarına çalışmalarına başladık. Bu kapsamda Şebeke Yönetim Merkezi’nden sahayı anlık takip ederek arıza ve kesintilere anında müdahale ediyoruz. Arızalı sokak aydınlatmalarını değiştiriyor, ihtiyaç duyulan noktalara yeni aydınlatma tesisleri inşa ediyoruz.” dedi.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova’nın ilçe ve köylerinde en uç noktalara kadar sürekli elektrik hizmeti sunmak amacıyla çalışmalarımıza aralıksız devamederken aynı zamanda ekipler aydınlatma bakımları için 7/24 çalışıyor. UEDAŞ olarak, Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde belirtilen ve kamunun genel kullanımına yönelik bulvar, cadde, sokak, alt-üst geçit, meydan, kavşak, köprülü kavşak, yürüyüş yolu ve yaya geçidi ile halkın ücretsiz kullanımına açık ve ticari faaliyette bulunulmayan kamuya ait park, bahçe, tarihi ve ören yerleri gibi halka açık yerlerin aydınlatmalarının bakım ve onarımını üstleniyoruz.

Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.