Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı
Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı  16.5.2017
Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı

UEDAŞ Tiyatro Topluluğu, Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği 1. Meslek Tiyatroları Festivali’nde sahne aldı. UEDAŞ, bu yıl ilki gerçekleştirilen Meslek Tiyatroları Festivali kapsamında ‘Juliet'in 42 saati’  adlı oyunuyla sahne aldı.  Akpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen festival meslek örgütleri, odalar, firma ve iş yerleri çatısı altında faaliyet gösteren tiyatro topluluklarını sanatseverlerle buluştu.

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) Tiyatro Topluluğu’nun yanı sıra Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu, Tabip Odası, Bursa Barosu, Bursa Bosch, İstanbul Bosch ve Yazaki tiyatro topluluklarının sahne aldığı festivalin kapanışını UEDAŞ Tiyatro Topluluğu yaptı. Vatandaşların ve sanatseverlerinde de ilgi gösterdiği gösterime girişler ücretsiz sağlandı. Çeşitli birimlerde görev yapan çalışanlarımızdan oluşan Uludağ Elektrik Dağıtım Tiyatro Topluluğumuz, 6 aylık yoğun bir çalışmanın ardından ilk oyunlarını Bursa'da sahnelemişti.  Ardından Yalova ve Balıkesir'de sahnelenen oyunlar seyirciler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Bir perdelik komedi türündeki oyun ölüm meleklerinin 42 saatlik uykuyu ölüm zannedip Jüliet'i yukarı almasını konu alan bir hikayeyi anlatıyor.

Tamamı personellerimizden oluşan 18 kişilik Tiyatro Topluluğu hazırlık süresince profesyonel diksiyon ve drama eğitimi aldı. 2014 yılında kurulan UEDAŞ Tiyatro Topluluğumuzun sosyal sorumluluk kapsamında oynadığı oyunların tüm geliri hayır kurumlarına bağışlanıyor.

   
Haberler
Haberler

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.

Enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimi


UEDAŞ'ın İşletme Mühendisleri ve Müşteri Mühendisleri'nden oluşan 30 kişilik ekip, enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimine katıldı.