Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı
Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı  16.5.2017
Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı

UEDAŞ Tiyatro Topluluğu, Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği 1. Meslek Tiyatroları Festivali’nde sahne aldı. UEDAŞ, bu yıl ilki gerçekleştirilen Meslek Tiyatroları Festivali kapsamında ‘Juliet'in 42 saati’  adlı oyunuyla sahne aldı.  Akpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen festival meslek örgütleri, odalar, firma ve iş yerleri çatısı altında faaliyet gösteren tiyatro topluluklarını sanatseverlerle buluştu.

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) Tiyatro Topluluğu’nun yanı sıra Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu, Tabip Odası, Bursa Barosu, Bursa Bosch, İstanbul Bosch ve Yazaki tiyatro topluluklarının sahne aldığı festivalin kapanışını UEDAŞ Tiyatro Topluluğu yaptı. Vatandaşların ve sanatseverlerinde de ilgi gösterdiği gösterime girişler ücretsiz sağlandı. Çeşitli birimlerde görev yapan çalışanlarımızdan oluşan Uludağ Elektrik Dağıtım Tiyatro Topluluğumuz, 6 aylık yoğun bir çalışmanın ardından ilk oyunlarını Bursa'da sahnelemişti.  Ardından Yalova ve Balıkesir'de sahnelenen oyunlar seyirciler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Bir perdelik komedi türündeki oyun ölüm meleklerinin 42 saatlik uykuyu ölüm zannedip Jüliet'i yukarı almasını konu alan bir hikayeyi anlatıyor.

Tamamı personellerimizden oluşan 18 kişilik Tiyatro Topluluğu hazırlık süresince profesyonel diksiyon ve drama eğitimi aldı. 2014 yılında kurulan UEDAŞ Tiyatro Topluluğumuzun sosyal sorumluluk kapsamında oynadığı oyunların tüm geliri hayır kurumlarına bağışlanıyor.

   
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.