Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı
Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı  16.5.2017
Meslek Tiyatroları Festivali'nde UEDAŞ Rüzgarı

UEDAŞ Tiyatro Topluluğu, Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği 1. Meslek Tiyatroları Festivali’nde sahne aldı. UEDAŞ, bu yıl ilki gerçekleştirilen Meslek Tiyatroları Festivali kapsamında ‘Juliet'in 42 saati’  adlı oyunuyla sahne aldı.  Akpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen festival meslek örgütleri, odalar, firma ve iş yerleri çatısı altında faaliyet gösteren tiyatro topluluklarını sanatseverlerle buluştu.

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) Tiyatro Topluluğu’nun yanı sıra Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu, Tabip Odası, Bursa Barosu, Bursa Bosch, İstanbul Bosch ve Yazaki tiyatro topluluklarının sahne aldığı festivalin kapanışını UEDAŞ Tiyatro Topluluğu yaptı. Vatandaşların ve sanatseverlerinde de ilgi gösterdiği gösterime girişler ücretsiz sağlandı. Çeşitli birimlerde görev yapan çalışanlarımızdan oluşan Uludağ Elektrik Dağıtım Tiyatro Topluluğumuz, 6 aylık yoğun bir çalışmanın ardından ilk oyunlarını Bursa'da sahnelemişti.  Ardından Yalova ve Balıkesir'de sahnelenen oyunlar seyirciler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Bir perdelik komedi türündeki oyun ölüm meleklerinin 42 saatlik uykuyu ölüm zannedip Jüliet'i yukarı almasını konu alan bir hikayeyi anlatıyor.

Tamamı personellerimizden oluşan 18 kişilik Tiyatro Topluluğu hazırlık süresince profesyonel diksiyon ve drama eğitimi aldı. 2014 yılında kurulan UEDAŞ Tiyatro Topluluğumuzun sosyal sorumluluk kapsamında oynadığı oyunların tüm geliri hayır kurumlarına bağışlanıyor.

   
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.