Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Türkiye'nin Enerji Akademisi ve UEDAŞ ile Staj Şansı!
Türkiye'nin Enerji Akademisi ve UEDAŞ ile Staj Şansı!  5.4.2017
Türkiye'nin Enerji Akademisi ve UEDAŞ ile Staj Şansı!

Hem mühendislik öğrencilerine enerji sektörü alanında iş fırsatları sunarak genç işsizliğine karşı bir çözüm üretmek hem de enerji sektörünün üretim, dağıtım ve pazarlama ihtiyacına uygun kalifiye iş gücünün yetiştirilmesi konusunda örnek bir sanayi-üniversite işbirliği yaratmak hedefiyle yola çıkan Türkiye'nin Enerji Akademisi, Boğaziçi Üniversitesi ile işbirliği yaparak devlet üniversitelerinde öğrenim gören mühendislik öğrencilerine programda eğitim vermeye başladı.*

Programdan mezun olan öğrenciler enerji dağıtımında öncü şirketlerden biri olan UEDAŞ'ta yaz stajı yapma şansı elde edecek. Bu staj ile öğrenciler hem saha tecrübesi alacak hem de Ar-Ge faaliyetlerini inceleyerek teorik bilgilerine sektörel yenilikleri ekleyecek.

Limak Enerji tarafından gerçekleştirilen projeyi UEDAŞ olarak her alanda desteklemekten gurur duyuyoruz.

 

*Programda eğitim gören öğrencilerin minimum %30’u kız öğrencilerden oluşmaktadır.

Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.