Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" Projemizin 9'uncu Kütüphanesini Açtık
"Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" Projemizin 9'uncu Kütüphanesini Açtık  22.2.2017

'Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat' projemiz ile okullara kütüphane kurmaya devam ediyoruz. Yaylacık Okuluna kurduğumuz kütüphanenin son olmayacağını belirten Genel Müdürümüz Mesut Efe, sosyal sorumluluk projelerine aralıksız devam edileceğini söyledi.

2014 yılında başlayan 'Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat' projemizin bir yenisini merkez Nilüfer ilçesi Yaylacık Okulunda hayata geçirdik. Halkın da kitap bağışında bulunarak destek verdiği kitap kampanyası ile UEDAŞ olarak, 9'uncu kütüphanemizi açmış olduk. Yaylacık Okulunda Kütüphane alanının yanı sıra boya ve parke işlemleri de yaptık. Bin 200'ü aşkın ilkokul ve ortaokul düzeyinde kitaplardan oluşturduğumuz kütüphaneye ek olarak okullarda ihtiyaç dahilinde tadilatı ve boya işlemlerini de gerçekleştiriliyor.

Okulda gerçekleşen açılışa Genel Müdürümüz Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürümüz Yusuf Ziya Yüce, Nilüfer İşletme Müdürümüz Nejdet Şensöz, Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Yılmazer, Yaylacık Okulu Müdürü Ali Osman Bayramoğlu ve öğretmenler katıldı. Genel Müdürümüz Mesut Efe, sosyal sorumluluk anlayışı ile hareket ederek bu yönde projeler geliştirmeye devam edildiğini belirtti. Efe, "Sosyal sorumluluk projelerimizi eğitim, sağlık, sanat ve kültür alanlarında yoğun olarak gerçekleştirerek geleneksel hale getirdik. 3 yılına giren bu projede her yıl 4 tane okulda kütüphane açmış oluyoruz. Geçen yıllarla beraber 9'uncu kütüphaneyi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde Çanakkale, Balıkesir ve Yalova illerindeki açılışlarla bu sosyal sorumluluk projelerimizi devam ettireceğiz. Sosyal sorumluluk projelerimizde sürdürülebilirlik, fayda ve doğru hedef kitle dikkat ettiğimiz başlıca noktalar. UEDAŞ'ı sosyal marka yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi. UEDAŞ olarak bu projeyle okulları kütüphane ile buluşturup okuma alışkanlığının kazandırılması amaçlıyoruz.

  
Haberler
Haberler

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.

Enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimi


UEDAŞ'ın İşletme Mühendisleri ve Müşteri Mühendisleri'nden oluşan 30 kişilik ekip, enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimine katıldı.