Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Ar-Ge Projelerimiz Geleceğe Yön Veriyor
Ar-Ge Projelerimiz Geleceğe Yön Veriyor  20.2.2017
Ar-Ge Projelerimiz Geleceğe Yön Veriyor


UEDAŞ olarak 2014 yılından bu yana hızlı bir şekilde sürdürdüğümüz Ar-Ge sürecinin yanında, kesintisiz olarak yeni projeler üretmeye ve devam eden projelerdeki çalışmalara da devam ediyoruz. Son olarak Bursa Nilüfer ilçesinde gerçekleştirdiğimiz “Smart Transformer” değişikliğiyle daha akıllı ve yenilikçi bir dağıtım şebekesi hedeflerken, gelişen teknolojiyi kullanmak adına her türlü yatırımı yapmaya da devam ediyoruz.

Smart Transformer...

Elektrik dağıtım şebekesinin en önemli elemanlarından biri olan Dağıtım Transformatörleri, neredeyse her köşe başında bulunan ve elektrik enerjisini kullanacağımız şekline dönüştüren çok güçlü birer elektrik makinalarıdır. Bu yüzden bunların da teknolojiye uyum sağlıyarak izlenebilir ve kontrol edilebilir olması ile daha az arıza olasılığı ve kesintisiz enerjiyi hedefliyerek geliştirilmiş olan smart transformatörlerin sisteme kazandırılması gerekebilir.
Bu düşünce ile yola çıkan UEDAŞ’ın projesi Tübitak tarafından da destek almış ve çalışmalarda son aşamaya geçilmiştir. 2017 içerisinde tamamlamayı planladığımız projenin son iş paketlerinden biri olan saha uygulama ve test süreci kapsamında Nilüfer Beşevler bölgesinde montajı tamamlanan smart trafo ile anlık ölçümler yaparak ve davranış karakteristikleri inceleyerek bakım metodolojisi geliştirmeyi planlarken, akılcı yürüttüğü işletmecilik anlayışımıza bir yenisini ekleyerek yolumuza inovatif bir şekilde devam ediyoruz.

Bir taşla iki kuş...

Günümüz dünyasında enerji verimliliğinin önemi oldukça iyi bilinmekte ve bu kapsamda her sektörde çok yönlü çalışmalar yapılmaktadır. Bu bağlamda UEDAŞ olarak uyguladığımız projeleri bazı noktalarda kesiştirerek en verimli sonucu elde etme yöntemini belirlemeye çalışmaktayız.
2016 yılı içerisinde EPDK destekli olarak yürüttüğümüz Trafo Binalarında “Reflektif Boya” Uygulama Projesi kapsamında güneş ışınları ve çevresel etkiler sebebi ile trafo binalarına etkiyecek ısıl yüklerin değerlendirilmesi sonucunda enerji kayıplarının ne derece azalacağını incelediğimiz projemizi tamamlamış bulunuyoruz. Bununla birlikte aynı projenin pilot bölgelerinden biri olan Beşevler’deki trafo binamıza kurduğumuz smart trafo sayesinde bir trafoda oluşacak dâhili ve harici tüm etkilerin kayıplara etkisi incelenecektir.

Böylelikle UEDAŞ ailesi olarak enerjinin verimli kullanılması adına her türlü çalışmaya devam ederek inovatif bakış açımızla sistemimizi geleceğe taşımanın öncelikli hedeflerimiz arasında olduğunu belirtmek isteriz

   
Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.