Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Miniklere Hem Eğlence Hem Tasarruf Eğitimi
Miniklere Hem Eğlence Hem Tasarruf Eğitimi  13.1.2017
Miniklere Hem Eğlence Hem Tasarruf Eğitimi

Her yıl Ocak ayının ikinci haftasında kutlanan “Enerji Tasarrufu Haftası” dolayısıyla enerji israfının önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak üzere harekete geçtik. Bursa'da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokullarını ziyaret ettik. Okul hayatına yeni başlayan yeni başlayan minik öğrencileri ziyaret edip, tasarrufun önemini anlatan Genel Müdürümüz Mesut Efe, öğrencilere tasarruf temalı birer adet boyama kitabı hediye etti.

 

UEDAŞ tarafından anaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen program kapsamında ilk olarak Kırcılar Anaokulu ziyaret edildi. Programa Genel Müdürümüz Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürümüz Yusuf Ziya Yüce öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Öğrenciler, boyayarak tasarrufu öğrenecekler

Gelecek nesillere tasarruf bilincini aşılamak için yapılan boyama kitabı ile öğrenciler eğlenerek tasarrufu öğrenecekler.

 

Enerji verimliliği hakkında bilgiler veren EFE, öğrencilerin evde ve okulda enerji konusunda daha duyarlı olmalarını istedi. Enerji tasarrufunun, enerjinin gereksiz yere kullanımının engellenmesi ve israfın önlemesi, özellikle çocukların evde anne ve babaları enerji konusunda uyarması gerektiğini vurgulayan Mesut Efe, ışıkların gereksiz yere yanmaması ve TV’lerin kumanda yerine düğmesinde kapatılması gerektiğini söyledi. Efe, öğrencilere “Aydınlatmada ve ev aletlerinde enerjiyi tasarruflu kullanırsanız hem aile hem de ülke bütçesine katkıda bulunabilirsiniz” dedi.

  
Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.