Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Miniklere Hem Eğlence Hem Tasarruf Eğitimi
Miniklere Hem Eğlence Hem Tasarruf Eğitimi  13.1.2017
Miniklere Hem Eğlence Hem Tasarruf Eğitimi

Her yıl Ocak ayının ikinci haftasında kutlanan “Enerji Tasarrufu Haftası” dolayısıyla enerji israfının önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak üzere harekete geçtik. Bursa'da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokullarını ziyaret ettik. Okul hayatına yeni başlayan yeni başlayan minik öğrencileri ziyaret edip, tasarrufun önemini anlatan Genel Müdürümüz Mesut Efe, öğrencilere tasarruf temalı birer adet boyama kitabı hediye etti.

 

UEDAŞ tarafından anaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen program kapsamında ilk olarak Kırcılar Anaokulu ziyaret edildi. Programa Genel Müdürümüz Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürümüz Yusuf Ziya Yüce öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Öğrenciler, boyayarak tasarrufu öğrenecekler

Gelecek nesillere tasarruf bilincini aşılamak için yapılan boyama kitabı ile öğrenciler eğlenerek tasarrufu öğrenecekler.

 

Enerji verimliliği hakkında bilgiler veren EFE, öğrencilerin evde ve okulda enerji konusunda daha duyarlı olmalarını istedi. Enerji tasarrufunun, enerjinin gereksiz yere kullanımının engellenmesi ve israfın önlemesi, özellikle çocukların evde anne ve babaları enerji konusunda uyarması gerektiğini vurgulayan Mesut Efe, ışıkların gereksiz yere yanmaması ve TV’lerin kumanda yerine düğmesinde kapatılması gerektiğini söyledi. Efe, öğrencilere “Aydınlatmada ve ev aletlerinde enerjiyi tasarruflu kullanırsanız hem aile hem de ülke bütçesine katkıda bulunabilirsiniz” dedi.

  
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.