Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ, SCADA projesinin ilk fazını devreye aldı
UEDAŞ, SCADA projesinin ilk fazını devreye aldı   5.9.2016
UEDAŞ, SCADA projesinin ilk fazını devreye aldı

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 2,7 milyon aboneye kaliteli elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. tüm ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetlerini 24 saat kesintisiz izlemeye olanak sağlayan SCADA Projesi’nin ilk fazını devreye aldı.

Genel Müdürümüz Mesut Efe, Ar-Ge Stratejik Planlama Direktörü Mutlu Dalkaç ile birlikte merkez ofiste bulunan SCADA Merkezinde düzenlenen toplantıyla sistemi uygulamalı olarak basına tanıttı.

Entegre Bilişim Sistemleri kapsamında 2014 yılının haziran ayında başlayan ve ilk fazı tamamlanan SCADA projesi ile 290 noktada arızalara uzaktan müdahale edilebilecek. Sistemle ilgili bilgiler veren Efe,  UEDAŞ’ın hizmet bölgesi olan Bursa Balıkesir Çanakkale ve Yalova illerini kapsayan proje ile tüm ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetleri ilgili bölgeye gitmeden 24 saat kesintisiz gerçekleştirmenin mümkün olabileceğini ifade etti.

SCADA ile birlikte UEDAŞ kesintisiz ve daha kaliteli enerji hizmeti sunmayı hedefliyor.

   
Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.