Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek
UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek  10.7.2013
UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor’un katkılarıyla ilk kez düzenlenen ve Yeşil Pedal Derneği tarafından organize edilen Bursa Bisiklet Festivali’ne destek vererek, düzenlenen etkinliğe katkıda bulunduk.

51 ilden katılımcıların olduğu festival kapsamında bisikletçiler, Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezme fırsatı bulurken, ilk kez düzenlenen etkinliğe katılım oldukça yoğun oldu. 3 gün boyunca süren yolculuğun ilk gününde bisikletçiler, Yeşil Türbe, hanlar ve hamamlar bölgesini gezerken ikinci gün geçmişi Orta Kalkolitik çağlara dayanan Aktopraklık Höyüğü ’nü ve Uluabat Gölü’nü, üçüncü günde 700 yıllık Osmanlı köyü olan Cumalıkızık’ı ziyaret etti.

“Desteğimiz Sürecek”

Yolculuğun ilk gününde bisikletçilerin durak yerlerinden biri de UEDAŞ olurken, Genel Müdürümüz Mehmet İslamoğlu Bursa’nın tanıtımına katkıda bulunan ve ilki gerçekleştirilen Bisiklet Festivali’ne destek oldukları için mutlu olduğunu belirtti. İslamoğlu, “Bursa’da ilk kez düzenlenen bu anlamlı etkinliğe UEDAŞ olarak katkıda bulunmak bizleri gerçekten mutlu etti. Umarım Bursa’nın tanıtımına katkısı olan bu tür etkinlikler düzenlenmeye devam eder. UEDAŞ olarak Bursa’nın ve bölgenin enerji ihtiyacını karşılamanın yanı sıra bölgeye katkısı bulunan bu tür organizasyonlarda da yer almaya devam edeceğiz” dedi.

“Bisiklet Sporuna İlgiyi Arttırmak İstiyoruz”

Festivale desteklerinden dolayı UEDAŞ’ a teşekkürlerini ileten Yeşil Pedal Derneği Başkanı Ayhan Uyar’da organizasyona olan ilginin kendilerini memnun ettiğini belirtti. Uyar, “Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini Türkiye’nin pek çok ilinden gelen katılımcılarına tanıtma fırsatı bulduk. Organizasyon kapsamında kentte bisiklete olan ilgiyi arttırmak ve bisiklet sporunun kitleler arasında yaygınlaşarak günlük hayatta kullanımının artmasını hedefliyoruz” diye konuştu.
Bisikletçilerin UEDAŞ ziyaretinin ardından Yeşil Pedal Derneği Başkanı Ayhan Uyar, UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu’na desteklerinden ötürü plaket takdim etti. Plaket töreninde UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce de yer aldı.

Haberler
Haberler

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.

Enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimi


UEDAŞ'ın İşletme Mühendisleri ve Müşteri Mühendisleri'nden oluşan 30 kişilik ekip, enerji nakil hatları projesi mesleki eğitimine katıldı.