Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek
UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek  10.7.2013
UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor’un katkılarıyla ilk kez düzenlenen ve Yeşil Pedal Derneği tarafından organize edilen Bursa Bisiklet Festivali’ne destek vererek, düzenlenen etkinliğe katkıda bulunduk.

51 ilden katılımcıların olduğu festival kapsamında bisikletçiler, Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezme fırsatı bulurken, ilk kez düzenlenen etkinliğe katılım oldukça yoğun oldu. 3 gün boyunca süren yolculuğun ilk gününde bisikletçiler, Yeşil Türbe, hanlar ve hamamlar bölgesini gezerken ikinci gün geçmişi Orta Kalkolitik çağlara dayanan Aktopraklık Höyüğü ’nü ve Uluabat Gölü’nü, üçüncü günde 700 yıllık Osmanlı köyü olan Cumalıkızık’ı ziyaret etti.

“Desteğimiz Sürecek”

Yolculuğun ilk gününde bisikletçilerin durak yerlerinden biri de UEDAŞ olurken, Genel Müdürümüz Mehmet İslamoğlu Bursa’nın tanıtımına katkıda bulunan ve ilki gerçekleştirilen Bisiklet Festivali’ne destek oldukları için mutlu olduğunu belirtti. İslamoğlu, “Bursa’da ilk kez düzenlenen bu anlamlı etkinliğe UEDAŞ olarak katkıda bulunmak bizleri gerçekten mutlu etti. Umarım Bursa’nın tanıtımına katkısı olan bu tür etkinlikler düzenlenmeye devam eder. UEDAŞ olarak Bursa’nın ve bölgenin enerji ihtiyacını karşılamanın yanı sıra bölgeye katkısı bulunan bu tür organizasyonlarda da yer almaya devam edeceğiz” dedi.

“Bisiklet Sporuna İlgiyi Arttırmak İstiyoruz”

Festivale desteklerinden dolayı UEDAŞ’ a teşekkürlerini ileten Yeşil Pedal Derneği Başkanı Ayhan Uyar’da organizasyona olan ilginin kendilerini memnun ettiğini belirtti. Uyar, “Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini Türkiye’nin pek çok ilinden gelen katılımcılarına tanıtma fırsatı bulduk. Organizasyon kapsamında kentte bisiklete olan ilgiyi arttırmak ve bisiklet sporunun kitleler arasında yaygınlaşarak günlük hayatta kullanımının artmasını hedefliyoruz” diye konuştu.
Bisikletçilerin UEDAŞ ziyaretinin ardından Yeşil Pedal Derneği Başkanı Ayhan Uyar, UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu’na desteklerinden ötürü plaket takdim etti. Plaket töreninde UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce de yer aldı.

Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.