Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek
UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek  10.7.2013
UEDAŞ’ tan Tarihi Yolculuğa Tam Destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor’un katkılarıyla ilk kez düzenlenen ve Yeşil Pedal Derneği tarafından organize edilen Bursa Bisiklet Festivali’ne destek vererek, düzenlenen etkinliğe katkıda bulunduk.

51 ilden katılımcıların olduğu festival kapsamında bisikletçiler, Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezme fırsatı bulurken, ilk kez düzenlenen etkinliğe katılım oldukça yoğun oldu. 3 gün boyunca süren yolculuğun ilk gününde bisikletçiler, Yeşil Türbe, hanlar ve hamamlar bölgesini gezerken ikinci gün geçmişi Orta Kalkolitik çağlara dayanan Aktopraklık Höyüğü ’nü ve Uluabat Gölü’nü, üçüncü günde 700 yıllık Osmanlı köyü olan Cumalıkızık’ı ziyaret etti.

“Desteğimiz Sürecek”

Yolculuğun ilk gününde bisikletçilerin durak yerlerinden biri de UEDAŞ olurken, Genel Müdürümüz Mehmet İslamoğlu Bursa’nın tanıtımına katkıda bulunan ve ilki gerçekleştirilen Bisiklet Festivali’ne destek oldukları için mutlu olduğunu belirtti. İslamoğlu, “Bursa’da ilk kez düzenlenen bu anlamlı etkinliğe UEDAŞ olarak katkıda bulunmak bizleri gerçekten mutlu etti. Umarım Bursa’nın tanıtımına katkısı olan bu tür etkinlikler düzenlenmeye devam eder. UEDAŞ olarak Bursa’nın ve bölgenin enerji ihtiyacını karşılamanın yanı sıra bölgeye katkısı bulunan bu tür organizasyonlarda da yer almaya devam edeceğiz” dedi.

“Bisiklet Sporuna İlgiyi Arttırmak İstiyoruz”

Festivale desteklerinden dolayı UEDAŞ’ a teşekkürlerini ileten Yeşil Pedal Derneği Başkanı Ayhan Uyar’da organizasyona olan ilginin kendilerini memnun ettiğini belirtti. Uyar, “Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini Türkiye’nin pek çok ilinden gelen katılımcılarına tanıtma fırsatı bulduk. Organizasyon kapsamında kentte bisiklete olan ilgiyi arttırmak ve bisiklet sporunun kitleler arasında yaygınlaşarak günlük hayatta kullanımının artmasını hedefliyoruz” diye konuştu.
Bisikletçilerin UEDAŞ ziyaretinin ardından Yeşil Pedal Derneği Başkanı Ayhan Uyar, UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu’na desteklerinden ötürü plaket takdim etti. Plaket töreninde UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce de yer aldı.

Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.