Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / 3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye  8.6.2016
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye

Uludağ Elektrik Dağıtım olarak “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" projesiyle köy okullarına kütüphane kurmaya devam ediyoruz. Projemizin son ayağında Bursa Orhaneli’nin Akalan Köyü’ne 4500 kitaplık kütüphane kuruldu. 2016’da UEDAŞ’ın hizmet alanındaki Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da üç köy okuluna daha kütüphane yapılması planlanıyor.

Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan UEDAŞ’ın 2014 yılında başlayan “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesinde üçüncü kütüphane Orhaneli’nin Akalan Köyü’nde açıldı.  Halkın da kitap bağışında bulunarak destek verdiği kitap kampanyası ile UEDAŞ, Orhaneli Akalan Köyü’ndeki Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’na 4500 kitaplık kütüphane kurdu, bilgisayar hediye etti.

Okulda gerçekleşen açılışa UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, Orhaneli İşletme Koordinatörü İsmail Altay’ın yanı sıra Mehmet Asiye Eğitman Okul Müdürü Mehmet Demir ve öğrenciler katıldı.  Güney Marmara’nın ihtiyaç sahibi köylerinde öğrencilerin ayağına kütüphane götüren UEDAŞ, kütüphaneyi kurmadan önce okulun tadilatını da yapıyor. Köy okullarında eğitim gören tüm çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması amaçlanan projede 2016 yılında Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’ya toplam üç kütüphane açılacak.

Kütüphane açıldı, öğrenciler kuyruk oldu

Kütüphanenin hizmete açılmasıyla öğrenciler kitaplara yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler kitap almak için kuyruğa girdi. Kütüphaneye kavuşan Akalanlı çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’nda 33 öğrenci öğrenim görüyor.

Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.