Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / 3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye  8.6.2016
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye

Uludağ Elektrik Dağıtım olarak “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" projesiyle köy okullarına kütüphane kurmaya devam ediyoruz. Projemizin son ayağında Bursa Orhaneli’nin Akalan Köyü’ne 4500 kitaplık kütüphane kuruldu. 2016’da UEDAŞ’ın hizmet alanındaki Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da üç köy okuluna daha kütüphane yapılması planlanıyor.

Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan UEDAŞ’ın 2014 yılında başlayan “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesinde üçüncü kütüphane Orhaneli’nin Akalan Köyü’nde açıldı.  Halkın da kitap bağışında bulunarak destek verdiği kitap kampanyası ile UEDAŞ, Orhaneli Akalan Köyü’ndeki Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’na 4500 kitaplık kütüphane kurdu, bilgisayar hediye etti.

Okulda gerçekleşen açılışa UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, Orhaneli İşletme Koordinatörü İsmail Altay’ın yanı sıra Mehmet Asiye Eğitman Okul Müdürü Mehmet Demir ve öğrenciler katıldı.  Güney Marmara’nın ihtiyaç sahibi köylerinde öğrencilerin ayağına kütüphane götüren UEDAŞ, kütüphaneyi kurmadan önce okulun tadilatını da yapıyor. Köy okullarında eğitim gören tüm çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması amaçlanan projede 2016 yılında Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’ya toplam üç kütüphane açılacak.

Kütüphane açıldı, öğrenciler kuyruk oldu

Kütüphanenin hizmete açılmasıyla öğrenciler kitaplara yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler kitap almak için kuyruğa girdi. Kütüphaneye kavuşan Akalanlı çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’nda 33 öğrenci öğrenim görüyor.

Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.