Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / 3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye  8.6.2016
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye

Uludağ Elektrik Dağıtım olarak “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" projesiyle köy okullarına kütüphane kurmaya devam ediyoruz. Projemizin son ayağında Bursa Orhaneli’nin Akalan Köyü’ne 4500 kitaplık kütüphane kuruldu. 2016’da UEDAŞ’ın hizmet alanındaki Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da üç köy okuluna daha kütüphane yapılması planlanıyor.

Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan UEDAŞ’ın 2014 yılında başlayan “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesinde üçüncü kütüphane Orhaneli’nin Akalan Köyü’nde açıldı.  Halkın da kitap bağışında bulunarak destek verdiği kitap kampanyası ile UEDAŞ, Orhaneli Akalan Köyü’ndeki Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’na 4500 kitaplık kütüphane kurdu, bilgisayar hediye etti.

Okulda gerçekleşen açılışa UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, Orhaneli İşletme Koordinatörü İsmail Altay’ın yanı sıra Mehmet Asiye Eğitman Okul Müdürü Mehmet Demir ve öğrenciler katıldı.  Güney Marmara’nın ihtiyaç sahibi köylerinde öğrencilerin ayağına kütüphane götüren UEDAŞ, kütüphaneyi kurmadan önce okulun tadilatını da yapıyor. Köy okullarında eğitim gören tüm çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması amaçlanan projede 2016 yılında Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’ya toplam üç kütüphane açılacak.

Kütüphane açıldı, öğrenciler kuyruk oldu

Kütüphanenin hizmete açılmasıyla öğrenciler kitaplara yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler kitap almak için kuyruğa girdi. Kütüphaneye kavuşan Akalanlı çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’nda 33 öğrenci öğrenim görüyor.

Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.