Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / 3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye  8.6.2016
3'ncü Kütüphanemiz Orhaneli’ye

Uludağ Elektrik Dağıtım olarak “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" projesiyle köy okullarına kütüphane kurmaya devam ediyoruz. Projemizin son ayağında Bursa Orhaneli’nin Akalan Köyü’ne 4500 kitaplık kütüphane kuruldu. 2016’da UEDAŞ’ın hizmet alanındaki Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da üç köy okuluna daha kütüphane yapılması planlanıyor.

Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan UEDAŞ’ın 2014 yılında başlayan “Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesinde üçüncü kütüphane Orhaneli’nin Akalan Köyü’nde açıldı.  Halkın da kitap bağışında bulunarak destek verdiği kitap kampanyası ile UEDAŞ, Orhaneli Akalan Köyü’ndeki Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’na 4500 kitaplık kütüphane kurdu, bilgisayar hediye etti.

Okulda gerçekleşen açılışa UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, Orhaneli İşletme Koordinatörü İsmail Altay’ın yanı sıra Mehmet Asiye Eğitman Okul Müdürü Mehmet Demir ve öğrenciler katıldı.  Güney Marmara’nın ihtiyaç sahibi köylerinde öğrencilerin ayağına kütüphane götüren UEDAŞ, kütüphaneyi kurmadan önce okulun tadilatını da yapıyor. Köy okullarında eğitim gören tüm çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması amaçlanan projede 2016 yılında Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’ya toplam üç kütüphane açılacak.

Kütüphane açıldı, öğrenciler kuyruk oldu

Kütüphanenin hizmete açılmasıyla öğrenciler kitaplara yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler kitap almak için kuyruğa girdi. Kütüphaneye kavuşan Akalanlı çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Mehmet Asiye Eğitman İlkokulu’nda 33 öğrenci öğrenim görüyor.

Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.