Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor  19.4.2016
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor

UEDAŞ, teknolojik yatırımların devreye alınması ve test işlemleri için sahada çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgenin ihtiyaçlarına paralel kapasite artışı, iyileştirme ve yenilemeler yapılırken, yeni imara açılan yerleşim alanlarında altyapı kurulumuna esas proje faaliyetleri sürdürülüyor.

Yatırım çalışmalarıyla yapılan açıklamada ilgili şu bilgilere yer verildi: “Teknoloji yatırımlarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz uzaktan kontrol ve anahtarlama (SCADA) ile dağıtım sistem otomasyonu (DMS) altyapı çalışmaları biten bölgelerimizde elektrik dağıtım sistemi uzaktan izlenerek anlık olarak takip ve kontrol edilebiliyor. Sistem hızlı teknik hesaplamalar yaparak operatöre yön veriyor. Bu yatırımların gerçekleştirilmesi, hizmetin daha kaliteli ve kesintisiz sunumu için planlı kesintilerin de yapılması gerekiyor. Çalışma sonunda orta gerilim şebekesindeki ariza kesintileri hakkında anında haberdar olunarak mümkün olan bölgelerde alternatif hatlardan çok hızlı enerji verilebilecek ve arızalara anlık olarak müdahale sağlanabilecek. Amacımız, kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetinin bölgemizdeki müşterilerimize ulaştırılması ve müşteri memnuniyetini arttırmak.”

Yatırımlar esnasında uygulanan programlı kesintilerin arızadan kaynaklı bir kesinti olmadığı ifade edilirken, bunun iyileştirme, bakım ve onarım çalışmaları için yapıldığı vurgulandı. Yatırımların yapılabilmesi için planlı kesintilerin kaçınılmaz olduğu belirtilen açıklamada, "Planlı kesintiler; www.uedas.com.tr adresli web sayfasından, internet sitelerinden, 186 numaralı çağrı merkezinden ve akıllı cep telefonlarında kullanılan UEDAŞ mobil uygulamasından takip edilebilir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte elektrik dağıtımı kalitesi artacak, kullanıcılara daha kaliteli elektrik verilecektir" denildi.

Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.