Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor  19.4.2016
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor

UEDAŞ, teknolojik yatırımların devreye alınması ve test işlemleri için sahada çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgenin ihtiyaçlarına paralel kapasite artışı, iyileştirme ve yenilemeler yapılırken, yeni imara açılan yerleşim alanlarında altyapı kurulumuna esas proje faaliyetleri sürdürülüyor.

Yatırım çalışmalarıyla yapılan açıklamada ilgili şu bilgilere yer verildi: “Teknoloji yatırımlarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz uzaktan kontrol ve anahtarlama (SCADA) ile dağıtım sistem otomasyonu (DMS) altyapı çalışmaları biten bölgelerimizde elektrik dağıtım sistemi uzaktan izlenerek anlık olarak takip ve kontrol edilebiliyor. Sistem hızlı teknik hesaplamalar yaparak operatöre yön veriyor. Bu yatırımların gerçekleştirilmesi, hizmetin daha kaliteli ve kesintisiz sunumu için planlı kesintilerin de yapılması gerekiyor. Çalışma sonunda orta gerilim şebekesindeki ariza kesintileri hakkında anında haberdar olunarak mümkün olan bölgelerde alternatif hatlardan çok hızlı enerji verilebilecek ve arızalara anlık olarak müdahale sağlanabilecek. Amacımız, kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetinin bölgemizdeki müşterilerimize ulaştırılması ve müşteri memnuniyetini arttırmak.”

Yatırımlar esnasında uygulanan programlı kesintilerin arızadan kaynaklı bir kesinti olmadığı ifade edilirken, bunun iyileştirme, bakım ve onarım çalışmaları için yapıldığı vurgulandı. Yatırımların yapılabilmesi için planlı kesintilerin kaçınılmaz olduğu belirtilen açıklamada, "Planlı kesintiler; www.uedas.com.tr adresli web sayfasından, internet sitelerinden, 186 numaralı çağrı merkezinden ve akıllı cep telefonlarında kullanılan UEDAŞ mobil uygulamasından takip edilebilir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte elektrik dağıtımı kalitesi artacak, kullanıcılara daha kaliteli elektrik verilecektir" denildi.

Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.