Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor  19.4.2016
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor

UEDAŞ, teknolojik yatırımların devreye alınması ve test işlemleri için sahada çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgenin ihtiyaçlarına paralel kapasite artışı, iyileştirme ve yenilemeler yapılırken, yeni imara açılan yerleşim alanlarında altyapı kurulumuna esas proje faaliyetleri sürdürülüyor.

Yatırım çalışmalarıyla yapılan açıklamada ilgili şu bilgilere yer verildi: “Teknoloji yatırımlarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz uzaktan kontrol ve anahtarlama (SCADA) ile dağıtım sistem otomasyonu (DMS) altyapı çalışmaları biten bölgelerimizde elektrik dağıtım sistemi uzaktan izlenerek anlık olarak takip ve kontrol edilebiliyor. Sistem hızlı teknik hesaplamalar yaparak operatöre yön veriyor. Bu yatırımların gerçekleştirilmesi, hizmetin daha kaliteli ve kesintisiz sunumu için planlı kesintilerin de yapılması gerekiyor. Çalışma sonunda orta gerilim şebekesindeki ariza kesintileri hakkında anında haberdar olunarak mümkün olan bölgelerde alternatif hatlardan çok hızlı enerji verilebilecek ve arızalara anlık olarak müdahale sağlanabilecek. Amacımız, kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetinin bölgemizdeki müşterilerimize ulaştırılması ve müşteri memnuniyetini arttırmak.”

Yatırımlar esnasında uygulanan programlı kesintilerin arızadan kaynaklı bir kesinti olmadığı ifade edilirken, bunun iyileştirme, bakım ve onarım çalışmaları için yapıldığı vurgulandı. Yatırımların yapılabilmesi için planlı kesintilerin kaçınılmaz olduğu belirtilen açıklamada, "Planlı kesintiler; www.uedas.com.tr adresli web sayfasından, internet sitelerinden, 186 numaralı çağrı merkezinden ve akıllı cep telefonlarında kullanılan UEDAŞ mobil uygulamasından takip edilebilir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte elektrik dağıtımı kalitesi artacak, kullanıcılara daha kaliteli elektrik verilecektir" denildi.

Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.