Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor  19.4.2016
UEDAŞ yatırımları hız kesmiyor

UEDAŞ, teknolojik yatırımların devreye alınması ve test işlemleri için sahada çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgenin ihtiyaçlarına paralel kapasite artışı, iyileştirme ve yenilemeler yapılırken, yeni imara açılan yerleşim alanlarında altyapı kurulumuna esas proje faaliyetleri sürdürülüyor.

Yatırım çalışmalarıyla yapılan açıklamada ilgili şu bilgilere yer verildi: “Teknoloji yatırımlarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz uzaktan kontrol ve anahtarlama (SCADA) ile dağıtım sistem otomasyonu (DMS) altyapı çalışmaları biten bölgelerimizde elektrik dağıtım sistemi uzaktan izlenerek anlık olarak takip ve kontrol edilebiliyor. Sistem hızlı teknik hesaplamalar yaparak operatöre yön veriyor. Bu yatırımların gerçekleştirilmesi, hizmetin daha kaliteli ve kesintisiz sunumu için planlı kesintilerin de yapılması gerekiyor. Çalışma sonunda orta gerilim şebekesindeki ariza kesintileri hakkında anında haberdar olunarak mümkün olan bölgelerde alternatif hatlardan çok hızlı enerji verilebilecek ve arızalara anlık olarak müdahale sağlanabilecek. Amacımız, kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetinin bölgemizdeki müşterilerimize ulaştırılması ve müşteri memnuniyetini arttırmak.”

Yatırımlar esnasında uygulanan programlı kesintilerin arızadan kaynaklı bir kesinti olmadığı ifade edilirken, bunun iyileştirme, bakım ve onarım çalışmaları için yapıldığı vurgulandı. Yatırımların yapılabilmesi için planlı kesintilerin kaçınılmaz olduğu belirtilen açıklamada, "Planlı kesintiler; www.uedas.com.tr adresli web sayfasından, internet sitelerinden, 186 numaralı çağrı merkezinden ve akıllı cep telefonlarında kullanılan UEDAŞ mobil uygulamasından takip edilebilir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte elektrik dağıtımı kalitesi artacak, kullanıcılara daha kaliteli elektrik verilecektir" denildi.

Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.