Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı  23.3.2016
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı

Sosyal sorumluluk kapsamında İnegöl'e bağlı Şipali İlkokuluna kazandırılan kütüphanemiz düzenlenen törenle hizmete açıldı.

“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesi ile bu yıl hizmet bölgemizde beş kütüphanenin köy okullarına kazandırılması hedefleniyor. Startı İnegöl’den verilen projede okulun bahçesindeki atıl vaziyette bulunan ve bir hafta içerisinde restore edilerek tamamlanan kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Mesut Efe, “UEDAŞ olarak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri üstlenmeye çalışıyoruz. Bunlardan sağlık, spor, eğitim alanında çeşitli projeleri hayata geçirdik. Bu projemiz ile bugün 3 bin kitabın bulunduğu bir kütüphaneyi açıyoruz.  Projemizi sorumluluk alanımız olan 5 ayrı ilçede yapacağız. Amacımız açacağımız kütüphaneyle çocuklarımızın ufkunu geliştirmek, o kitaplardan faydalanmak suretiyle kendilerini daha geliştirebilecekleri ortamları oluşturmak. Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


Açılışa katılan Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “Okullarımızda bu tür kütüphanelerin oluşturulması öğrencilerimizin daha bilgili olmalarına katkı sağlayacaktır. Yapılan destekleri ve yardımları önemsiyoruz. Destek veren kişi ve kurumlarımıza müteşekkiriz” diye konuştu.  Kaymakam Ali Akça ise, “UEDAŞ sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şipali mahallemize kütüphane kazandırdı. Daha öncede öğrencilerimize giysi desteğinde bulunmuşlardı” dedi. Akça, öğrencilere seslenerek, “Dinimizin ilk emri oku. Oku emriyle birlikte sizler de okuyarak vatana, millete hayırlı evlatlar olacaksınız” dedi.


Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan kütüphane gezilerek incelendi. Öğrenciler, kitap almak için kuyruk oluşturdular.

 
Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.