Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı  23.3.2016
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı

Sosyal sorumluluk kapsamında İnegöl'e bağlı Şipali İlkokuluna kazandırılan kütüphanemiz düzenlenen törenle hizmete açıldı.

“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesi ile bu yıl hizmet bölgemizde beş kütüphanenin köy okullarına kazandırılması hedefleniyor. Startı İnegöl’den verilen projede okulun bahçesindeki atıl vaziyette bulunan ve bir hafta içerisinde restore edilerek tamamlanan kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Mesut Efe, “UEDAŞ olarak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri üstlenmeye çalışıyoruz. Bunlardan sağlık, spor, eğitim alanında çeşitli projeleri hayata geçirdik. Bu projemiz ile bugün 3 bin kitabın bulunduğu bir kütüphaneyi açıyoruz.  Projemizi sorumluluk alanımız olan 5 ayrı ilçede yapacağız. Amacımız açacağımız kütüphaneyle çocuklarımızın ufkunu geliştirmek, o kitaplardan faydalanmak suretiyle kendilerini daha geliştirebilecekleri ortamları oluşturmak. Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


Açılışa katılan Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “Okullarımızda bu tür kütüphanelerin oluşturulması öğrencilerimizin daha bilgili olmalarına katkı sağlayacaktır. Yapılan destekleri ve yardımları önemsiyoruz. Destek veren kişi ve kurumlarımıza müteşekkiriz” diye konuştu.  Kaymakam Ali Akça ise, “UEDAŞ sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şipali mahallemize kütüphane kazandırdı. Daha öncede öğrencilerimize giysi desteğinde bulunmuşlardı” dedi. Akça, öğrencilere seslenerek, “Dinimizin ilk emri oku. Oku emriyle birlikte sizler de okuyarak vatana, millete hayırlı evlatlar olacaksınız” dedi.


Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan kütüphane gezilerek incelendi. Öğrenciler, kitap almak için kuyruk oluşturdular.

 
Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.