Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı  23.3.2016
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı

Sosyal sorumluluk kapsamında İnegöl'e bağlı Şipali İlkokuluna kazandırılan kütüphanemiz düzenlenen törenle hizmete açıldı.

“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesi ile bu yıl hizmet bölgemizde beş kütüphanenin köy okullarına kazandırılması hedefleniyor. Startı İnegöl’den verilen projede okulun bahçesindeki atıl vaziyette bulunan ve bir hafta içerisinde restore edilerek tamamlanan kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Mesut Efe, “UEDAŞ olarak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri üstlenmeye çalışıyoruz. Bunlardan sağlık, spor, eğitim alanında çeşitli projeleri hayata geçirdik. Bu projemiz ile bugün 3 bin kitabın bulunduğu bir kütüphaneyi açıyoruz.  Projemizi sorumluluk alanımız olan 5 ayrı ilçede yapacağız. Amacımız açacağımız kütüphaneyle çocuklarımızın ufkunu geliştirmek, o kitaplardan faydalanmak suretiyle kendilerini daha geliştirebilecekleri ortamları oluşturmak. Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


Açılışa katılan Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “Okullarımızda bu tür kütüphanelerin oluşturulması öğrencilerimizin daha bilgili olmalarına katkı sağlayacaktır. Yapılan destekleri ve yardımları önemsiyoruz. Destek veren kişi ve kurumlarımıza müteşekkiriz” diye konuştu.  Kaymakam Ali Akça ise, “UEDAŞ sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şipali mahallemize kütüphane kazandırdı. Daha öncede öğrencilerimize giysi desteğinde bulunmuşlardı” dedi. Akça, öğrencilere seslenerek, “Dinimizin ilk emri oku. Oku emriyle birlikte sizler de okuyarak vatana, millete hayırlı evlatlar olacaksınız” dedi.


Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan kütüphane gezilerek incelendi. Öğrenciler, kitap almak için kuyruk oluşturdular.

 
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.