Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı  23.3.2016
Aydınlık yarınlara UEDAŞ’tan katkı

Sosyal sorumluluk kapsamında İnegöl'e bağlı Şipali İlkokuluna kazandırılan kütüphanemiz düzenlenen törenle hizmete açıldı.

“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” projesi ile bu yıl hizmet bölgemizde beş kütüphanenin köy okullarına kazandırılması hedefleniyor. Startı İnegöl’den verilen projede okulun bahçesindeki atıl vaziyette bulunan ve bir hafta içerisinde restore edilerek tamamlanan kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Mesut Efe, “UEDAŞ olarak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri üstlenmeye çalışıyoruz. Bunlardan sağlık, spor, eğitim alanında çeşitli projeleri hayata geçirdik. Bu projemiz ile bugün 3 bin kitabın bulunduğu bir kütüphaneyi açıyoruz.  Projemizi sorumluluk alanımız olan 5 ayrı ilçede yapacağız. Amacımız açacağımız kütüphaneyle çocuklarımızın ufkunu geliştirmek, o kitaplardan faydalanmak suretiyle kendilerini daha geliştirebilecekleri ortamları oluşturmak. Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


Açılışa katılan Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “Okullarımızda bu tür kütüphanelerin oluşturulması öğrencilerimizin daha bilgili olmalarına katkı sağlayacaktır. Yapılan destekleri ve yardımları önemsiyoruz. Destek veren kişi ve kurumlarımıza müteşekkiriz” diye konuştu.  Kaymakam Ali Akça ise, “UEDAŞ sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şipali mahallemize kütüphane kazandırdı. Daha öncede öğrencilerimize giysi desteğinde bulunmuşlardı” dedi. Akça, öğrencilere seslenerek, “Dinimizin ilk emri oku. Oku emriyle birlikte sizler de okuyarak vatana, millete hayırlı evlatlar olacaksınız” dedi.


Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan kütüphane gezilerek incelendi. Öğrenciler, kitap almak için kuyruk oluşturdular.

 
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.