Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / Elektrik Dağıtım Sektöründe 1. İSG Kongresi gerçekleşti
Elektrik Dağıtım Sektöründe 1. İSG Kongresi gerçekleşti  2.3.2016
Elektrik Dağıtım Sektöründe 1. İSG Kongresi gerçekleşti

Elektrik Dağıtım Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) bir alt kuruluşu olan Uluslararası Sosyal Güvenlik Birliği (ISSA) işbirliği ile 24-25 Şubat tarihlerinde “Dağıtımda yeni yaklaşımlar” temasıyla Antalya’da gerçekleştirildi.

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda elektrik dağıtım şirketleri genel müdür düzeyinde temsil edildi.

Türkiye’de bir ilk olan enerji altında çalışma ve elektrik ark risklerinden korunma yöntemlerinin görüşüldüğü Kongre‘nin 2. gününde Genel Müdürümüz Mesut Efe’nin Moderatörlüğü’nde ‘Arktan Korunma Yöntemleri’ konulu paneli gerçekleşti. İlgili paydaşların katılımları ile oldukça geniş bir platformda gerçekleştirilen kongrenin sürekli hale gelmesi bekleniyor.

   
Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.