Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ’tan Eğitime Büyük Katkı
UEDAŞ’tan Eğitime Büyük Katkı  21.12.2012
UEDAŞ’tan Eğitime Büyük Katkı

UEDAŞ’ın katkıları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmangazi Belediyesi ve Türk Eğitim Sen Bursa Şubesi işbirliğinde hazırlanan “El Ele Çanakkale’ye” kampanyası çerçevesinde, Çanakkale’ye götürülecek olan 10 Bin öğrenci için imzalar atıldı.

UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu: “Böyle anlamlı bir projeyi duyduğumuzda hiç düşünmeden destek verdik. Eğitime desteğimiz aralıksız sürecek” dedi.

Güney Marmara Bölgesi’nde 2,5 milyona yakın müşterisiyle elektrik dağıtım işini yürüten, son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren ve Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ, çok önemli bir sosyal sorumluluk kampanyasına daha imza attı.

UEDAŞ’ın katkıları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmangazi Belediyesi ve Türk Eğitim Sen Bursa Şubesi işbirliğinde hazırlanan “El Ele Çanakkale’ye” kampanyası kapsamında, Bursa’da eğitim gören 10 Bin öğrenci Çanakkale’ye götürülecek.

Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türk Eğitim Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu ve öğrenciler katıldı.

Çanakkale Ruhu Hissedilmeli

Protokol töreninde bir konuşma yapan UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, projeyi duydukları anda koşulsuz destek sözü verdiklerini belirtti. Böyle anlamlı bir kampanya içerisinde yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren İslamoğlu şöyle konuştu ; “Eğitime koşulsuz desteğimiz sürüyor. Bizim için eğitim, en büyük önceliklerden biri. Bir ülkenin geleceğini sağlam temellere oturtabilmek adına gençlerimize her konuda destek olup yol göstermemiz gerekiyor. Bu önemli kampanyayı duyduğumuzda UEDAŞ olarak çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Şirket olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerine desteğimiz aralıksız sürecek. Kampanya da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İmza töreni öncesi söz alan Türk Eğitim Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, çocukların geçmişini bilmeden geleceğine sahip çıkamayacaklarının altını çizdi. Türkoğlu ayrıca kampanyaya desteğin çığ gibi büyüdüğünü belirtti.

Ertuğrul Sağlam’dan Projeye Destek Geldi

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da Bursaspor Kulübü ve şahsi olarak böyle anlamlı bir projeye destek olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Sağlam, “İmkânımız olursa 2 çocuğum ve futbolcu arkadaşlarımızla birlikte, Çanakkale’ye giden otobüslerden birinde yer almayı bizlerde isteriz. Bu tür kampanyaların sürmesini diliyorum” dedi.

Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal ise her Türk insanının Çanakkale ruhunu yaşaması ve hissetmesi gerektiğini söyledi. Kartal sözlerine şöyle devam etti: “Çanakkale zaferi, bilek gücünün makine gücüne karşı galip geldiği bir zaferdir. Diğer ülkeler olmayan tarihlerini yüceltebiliyor. Bizler bu anlamlı tarihimize her fırsatta sahip çıkmak zorundayız. “

 

Törende söz alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar; “Osmangazi Belediyesi olarak okullara ve eğitime desteğimiz sürecek. Bugüne dek 189 okula her anlamda katkı sağladık. Bu sayı artarak devam edecek” dedi.

 

Protokol imza töreninin ardından konuşmacılar, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.