Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / 'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da
'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da  4.8.2015
'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da

'Şehrin Işıkları' Bursa Akademik Odalar Birliği'nde (BAOB) görücüye çıktı. Sergi 3-10 Ağustos tarihleri arasında izlenime açık olacak.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen 'Şehrin Işıkları' fotoğraf yarışmasının ödülleri 12 Haziran’da sahiplerini bulmuştu. Her şehrin güzelliğini ‘gece ve ışık’ teması altında göstermek amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflar son olarak Nilüfer Belediyesi'nde sergilenmişti. Bu kez de dereceye giren 40 fotoğraf Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi (EMO) katkılarıyla BAOB'da sergiye açıldı. Serginin açılışında UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar kurdeleyi beraber kesti.

UEDAŞ'ın 'Şehrin Işıkları' projesini artık geleneksel hale getirdiğini ifade eden UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, "Bu yıl projenin üçüncüsünü düzenliyoruz. Şu ana kadar amatör ve profesyonel anlamda yaklaşık 2 bin civarında başvuru olmuştu. Bu yılda 8 yüz 36 eserin içerisinden seçilenler dereceye girdi. Biz de özellikle ilk elliye giren eserleri, sanatseverlerle buluşturabilmek adına haftalık aralıklarla çeşitli platformlarda sergilemeye çalışıyoruz. Bu kapsamda emek verenlere, fotoğraf gönderen herkese ve bize ev sahipliği yapan EMO Bursa Şubesi nezdinde Sayın Remzi Çınar’a teşekkür ediyorum" dedi.

EMO Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar ise, günümüzde kurumların sadece kendi uzmanlık alanlarında çalışma yapmasının yeterli olmadığını belirterek, "Çalışanlarının çok büyük bir kısmı meslektaşımız olan UEDAŞ'ın bu ve benzer faaliyetleri yürütmesini önemsiyoruz. Sanatın gelişmesine destek vererek tamamen topluma dokunarak çalışmalarını gerçekleştiriyorlar, kendilerini kutluyorum" diye konuştu.

  
Haberler
Haberler

Keles'li tarımcılardan Genel Müdürümüze nezaket ziyareti


Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles Kocakavacık Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erdoğan Yumak ve üyeleri, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı ziyaret etti. Kooperatif yönetimini makamında ağırlayan Fatih Danacı ile ilçedeki altyapı çalışmaları ve yatırım konuları konuşuldu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın'dan Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'ya ziyaret


Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Genel Müdürümüz Gökay Fatih Danacı'yı makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Orhangazi ilçesindeki altyapı çalışmaları ve yatırımları görüşüldü.

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.