Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / 'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da
'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da  4.8.2015
'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da

'Şehrin Işıkları' Bursa Akademik Odalar Birliği'nde (BAOB) görücüye çıktı. Sergi 3-10 Ağustos tarihleri arasında izlenime açık olacak.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen 'Şehrin Işıkları' fotoğraf yarışmasının ödülleri 12 Haziran’da sahiplerini bulmuştu. Her şehrin güzelliğini ‘gece ve ışık’ teması altında göstermek amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflar son olarak Nilüfer Belediyesi'nde sergilenmişti. Bu kez de dereceye giren 40 fotoğraf Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi (EMO) katkılarıyla BAOB'da sergiye açıldı. Serginin açılışında UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar kurdeleyi beraber kesti.

UEDAŞ'ın 'Şehrin Işıkları' projesini artık geleneksel hale getirdiğini ifade eden UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, "Bu yıl projenin üçüncüsünü düzenliyoruz. Şu ana kadar amatör ve profesyonel anlamda yaklaşık 2 bin civarında başvuru olmuştu. Bu yılda 8 yüz 36 eserin içerisinden seçilenler dereceye girdi. Biz de özellikle ilk elliye giren eserleri, sanatseverlerle buluşturabilmek adına haftalık aralıklarla çeşitli platformlarda sergilemeye çalışıyoruz. Bu kapsamda emek verenlere, fotoğraf gönderen herkese ve bize ev sahipliği yapan EMO Bursa Şubesi nezdinde Sayın Remzi Çınar’a teşekkür ediyorum" dedi.

EMO Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar ise, günümüzde kurumların sadece kendi uzmanlık alanlarında çalışma yapmasının yeterli olmadığını belirterek, "Çalışanlarının çok büyük bir kısmı meslektaşımız olan UEDAŞ'ın bu ve benzer faaliyetleri yürütmesini önemsiyoruz. Sanatın gelişmesine destek vererek tamamen topluma dokunarak çalışmalarını gerçekleştiriyorlar, kendilerini kutluyorum" diye konuştu.

  
Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.