Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / 'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da
'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da  4.8.2015
'Şehrin Işıkları' EMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde BAOB'da

'Şehrin Işıkları' Bursa Akademik Odalar Birliği'nde (BAOB) görücüye çıktı. Sergi 3-10 Ağustos tarihleri arasında izlenime açık olacak.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen 'Şehrin Işıkları' fotoğraf yarışmasının ödülleri 12 Haziran’da sahiplerini bulmuştu. Her şehrin güzelliğini ‘gece ve ışık’ teması altında göstermek amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflar son olarak Nilüfer Belediyesi'nde sergilenmişti. Bu kez de dereceye giren 40 fotoğraf Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi (EMO) katkılarıyla BAOB'da sergiye açıldı. Serginin açılışında UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar kurdeleyi beraber kesti.

UEDAŞ'ın 'Şehrin Işıkları' projesini artık geleneksel hale getirdiğini ifade eden UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, "Bu yıl projenin üçüncüsünü düzenliyoruz. Şu ana kadar amatör ve profesyonel anlamda yaklaşık 2 bin civarında başvuru olmuştu. Bu yılda 8 yüz 36 eserin içerisinden seçilenler dereceye girdi. Biz de özellikle ilk elliye giren eserleri, sanatseverlerle buluşturabilmek adına haftalık aralıklarla çeşitli platformlarda sergilemeye çalışıyoruz. Bu kapsamda emek verenlere, fotoğraf gönderen herkese ve bize ev sahipliği yapan EMO Bursa Şubesi nezdinde Sayın Remzi Çınar’a teşekkür ediyorum" dedi.

EMO Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar ise, günümüzde kurumların sadece kendi uzmanlık alanlarında çalışma yapmasının yeterli olmadığını belirterek, "Çalışanlarının çok büyük bir kısmı meslektaşımız olan UEDAŞ'ın bu ve benzer faaliyetleri yürütmesini önemsiyoruz. Sanatın gelişmesine destek vererek tamamen topluma dokunarak çalışmalarını gerçekleştiriyorlar, kendilerini kutluyorum" diye konuştu.

  
Haberler
Haberler

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

UEDAŞ Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Balıkesir'de Yapıldı


Limak Enerji Yönetim Kurulu ve üst düzey yetkililer, "Aylık Olağan Toplantısı" sebebiyle Balıkesir'de bir araya geldi. Toplantının ardından heyet Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne seçilen Yücel Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, UEDAŞ Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü ve Limak Enerji yöneticileri katıldı.

"Bi Kitap" Trabzon'da Aydınlık Bi Hayat İçin Öğrenciler İle Buluştu


Çocukların ve gençlerin geleceğe umutla bakabilmeleri için eğitimi desteklemeye devam ediyoruz. "Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat" adıyla 6 yılda 25 bin öğrenciyi kitapla buluşturduğumuz sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz ile köy okullarına destek oluyoruz. Proje ile 19 köy okulunu kütüphaneye kavuşturuldu. Aynı zamanda köy okullarının boya, badana, çatı onarımı gibi çeşitli tadilat işlemlerini de gerçekleştirilerek köy okullarında okuyan öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması adına katkıda bulunuldu. Projemizin bu durağında, Trabzon ili Çaykara ilçesi Zeki Bilge İlk öğretim okulunda okuyan öğrencilerimize kitap yardımında bulunduk. İhtiyaçlarını bizler ile paylaşan ve eğitime katkıyı ilke edinmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Biga İşletme Müdürlüğümüzden Hayırlı Olsun Ziyareti


Biga İşletme Müdürümüz Sami Kösehaliloğlu ve beraberindeki heyet, Biga İşletme Müdürlüğü sorumluluk bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ,Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ve Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.