Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ’ta şiddetli lodos sebebiyle ‘kriz masası’ oluşturuldu
UEDAŞ’ta şiddetli lodos sebebiyle ‘kriz masası’ oluşturuldu   2.2.2015
UEDAŞ’ta şiddetli lodos sebebiyle ‘kriz masası’ oluşturuldu

Bölgemizde etkili olan şiddetli lodos sebebiyle kriz masası oluşturuldu. Olumsuz hava şartları nedeniyle yaşanan aksaklıların giderilmesi yönünde tedbir alınırken tüm arıza ekipleri vardiya sistemi olmaksızın 24 saat esasına göre çalışmaya başladı.

Tüm izinlerin iptal edildiği UEDAŞ çözüm merkezine 24 saatte 62 bin elektrik arıza ihbarı yapıldı. Öncelikle can ve mal güvenliğinin sağlanması adına risk unsuru taşıyan iletken kopmalarına müdahale edildiğini aktaran Uludağ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu yaptığı açıklamada; “Aldığımız bilgiye göre 1960 yılından bu yana ilk defa saatte hızı 110 kilometreyi aşan lodos meydana geldi. Kırsal kesim ve şehir merkezinde açık şebekelerde maalesef birçok arızamız oldu.  Ekiplerimizi arızalı bölgelere yönlendiriyoruz.  Enerjisiz alanlar kısa sürede kısa sürede enerjilendirilecektir ” diye konuştu.

   
Haberler
Haberler

UEDAŞ'tan Yerinde Sayaç Testi Hizmeti


Müşteri memnuniyetini herzaman ön planda tutan UEDAŞ, müşterilerden gelen talepler ya da okuma ekiplerinin rutin teknik ve fiziki incelemelerinde karşılaşılan arızalar için karşılaşılan 3 günlük inceleme süresini 1 güne düşürüyor. Yerinde sayaç test işlemiyle UEDAŞ, arızalı olmayan sayaçların sökülmesinin de önüne geçiyor.

Edremit'te Yaz Yoğunluğuna Önlem


UEDAŞ, yaz aylarında artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak tatil bölgelerindeki bakım ve onarım faaliyetlerini artırdı.

Balıkesir'de Köy Okulu Kütüphaneye Kavuştu


“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat” hedefiyle yola çıktığımız, 7 yılda 20 köy okuluna kütüphane kurduğumuz projemizde bu durağımız Balıkesir'in Susurluk İlçesindeki Karapürçek Şehit Mesut Nayman İlkokulu oldu.

"Gece ve Işık" Sergide Buluştu


6’ıncısını düzenlediğimiz ve bu yıl ilk kez uluslararası katılıma açılan 'Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren 50 fotoğraf Bursa Osmangazi’de yer alan Korupark AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.