Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Haberler / UEDAŞ’ta şiddetli lodos sebebiyle ‘kriz masası’ oluşturuldu
UEDAŞ’ta şiddetli lodos sebebiyle ‘kriz masası’ oluşturuldu   2.2.2015
UEDAŞ’ta şiddetli lodos sebebiyle ‘kriz masası’ oluşturuldu

Bölgemizde etkili olan şiddetli lodos sebebiyle kriz masası oluşturuldu. Olumsuz hava şartları nedeniyle yaşanan aksaklıların giderilmesi yönünde tedbir alınırken tüm arıza ekipleri vardiya sistemi olmaksızın 24 saat esasına göre çalışmaya başladı.

Tüm izinlerin iptal edildiği UEDAŞ çözüm merkezine 24 saatte 62 bin elektrik arıza ihbarı yapıldı. Öncelikle can ve mal güvenliğinin sağlanması adına risk unsuru taşıyan iletken kopmalarına müdahale edildiğini aktaran Uludağ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu yaptığı açıklamada; “Aldığımız bilgiye göre 1960 yılından bu yana ilk defa saatte hızı 110 kilometreyi aşan lodos meydana geldi. Kırsal kesim ve şehir merkezinde açık şebekelerde maalesef birçok arızamız oldu.  Ekiplerimizi arızalı bölgelere yönlendiriyoruz.  Enerjisiz alanlar kısa sürede kısa sürede enerjilendirilecektir ” diye konuştu.

   
Haberler
Haberler

Elektrik kesintilerine hızlı çözüm üreten sistem


UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik kesintilerine uzaktan anında müdahale edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintileri 5-10 saniye içerisinde giderilirken, kesinti süreleri de azalarak müşteri memnuniyetinin artması sağlanıyor.

Uludağ'da ekiplerimizin zorlu mesaisi


Kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da, kesintisiz elektrik enerjisi için sürdürülen çalışmalar dikkat çekti. UEDAŞ ekiplerinin zorlu koşullardaki çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kardeşim Üşümesin gülümsetmeye devam ediyor


UEDAŞ'ın 7 yıldır sürdürdüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu kez Çanakkale’nin Biga İlçesi’ndeki çocukların yüzünü güldürdü.

UEDAŞ,Jandarma ile 'Kadına Şiddete Dur' Dedi


UEDAŞ ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında farkındalık çalışmasına imza attı. Kadın astsubaylar tarafından İnegöl’deki bir elektrik trafosuna “Kadına Şiddete Dur De” teması işlendi.