Sizi Dinliyoruz
  UEDAŞ Facebook Sayfası UEDAŞ Twitter Sayfası UEDAŞ Instagram Sayfası UEDAŞ Linkedin Sayfası UEDAŞ Foursquare Sayfası  
 
Ana Sayfa / Duyurular / Kamuoyuna Duyuru
Kamuoyuna Duyuru  
Kamuoyuna Duyuru

SAYIN MÜŞTERİLERİMİZ;

30 Mart 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan  6446 sayılı ELEKTRİK PİYASASI KANUNU ile birlikte sayaçların mülkiyeti Dağıtım Şirketlerine geçmiştir.

6446 SAYILI KANUN MADDE 9 :"Dağıtım sistemi kullanıcılarının elektrik enerjisi ölçümlerine ilişkin tesis edilen sayaçların mülkiyeti dağıtım şirketine aittir. Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla mevcut kullanıcıların mülkiyetinde olan sayaçlar, işletme ve bakım hizmetleri karşılığı kullanıcılardan iz bedelle devralınır.Uygulamaya ilişkin usul ve esaslar Kurum tarafından çıkarılan yönetmelikle düzenlenir."

Bu durumda sayaç değişimi ile ilgili Şirketimizce yeni bir düzenleme yapılmıştır. Bu düzenlemeye göre; gerek arızalı sayaç değişim işi kapsamında olsun, gerek 10 yıllık damga süresi dolan sayaçların değişim işi kapsamında olsun, Şirketimiz sınırları içerisinde yapılan tüm sayaç değişiklikleriyle ilgili bedeller Kanun’un yayınlandığı tarihten itibaren Şirketimizce karşılanmaya başlanmıştır. Uygulamaya ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar hiçbir müşterimizden sayaç bedeli ve sayaç sökme-takma bedeli adı altında ayrıca bir bedel alınmayacaktır.

Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haberler
Haberler

Yeşilçam'ın usta aktörü Ediz Hun, Limak Enerji çalışanlarıyla buluştu


Bursa’da Nostaljik Sinema etkinliğinde bir araya gelen Limak Enerji Grubu çalışanları, Yeşilçam’ın ünlü aktörlerinden Ediz Hun ile birlikte 1971 yapımı Güllü filmini seyretti.

Denizaltı elektriği UEDAŞ robotuyla güvende


UEDAŞ’ın Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen su altı robotuyla, adalara elektrik taşıyan sualtı kablolarındaki arızalar önceden tespit edilebiliyor.

Toplumsal Farkındalığın Sesi ‘Trafolar’


Enerji sektörünün yanı sıra sosyal sorumlulukta da adından söz ettiren UEDAŞ, kamuoyunda dikkat çeken ‘Trafolar Konuşuyor’ projesini sürdürüyor. Trafoları grafiti sanatıyla toplumsal farkındalığa açan UEDAŞ; Balıkesir’in Bandırma İlçesinde emniyet kemeri, kan bağışı ve kadına şiddet konusunda topluma ses oldu.

Elektrikte kış hazırlığı başladı


UEDAŞ, kış mevsimi öncesi kolları sıvadı. Bursa’nın Yenişehir ilçesindeki enerji nakil hatlarına bakım yapılırken, izoleli orta gerilim iletkeni montajı da gerçekleştirildi.